Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Rekrutacja na Międzynarodowe Forum Sędziów "Judges@Europe" - 18-21 listopada 2024 roku - Syrakuzy, Włochy

International forum for judges "JUDGES @ EUROPE" (3rd edition)

Miejsce:

Siracusa International Institute for Criminal Justice and Human Rights, Italy

Termin forum:  

od 18 listopada 2024 roku do 21 listopada 2024 roku

Języki robocze:

język angielski i język francuski (tłumaczenia symultaniczne pomiędzy tymi językami)

Rekrutacja:

otwarta dla sędziów

Termin zakończenia rekrutacji:

30 sierpnia 2024 roku, godz. 16:00 (CEST)

 
Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP serdecznie zaprasza na międzynarodowe forum dla sędziów "JUDGES @ EUROPE", organizowane w dniach od 18 do 21 listopada 2024 roku w Siracusa we Włoszech.
 
Forum organizowane jest przez Europejską Sieć Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (EJTN) we współpracy z Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu, Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu, Europejską Komisją ds. Efektywności Wymiaru Sprawiedliwości (CEPEJ), Stowarzyszaniem Europejskich Sędziów Administracyjnych (AEAJ), Stowarzyszeniem MEDEL, Europejską Siecią Rad Sądownictwa.
 
Trzecia edycja forum skupi się głównie na kwestii bezstronności sędziowskiej w oparciu o analizę najnowszego orzecznictwa TSUE i ETPCz, rozróżniając przy tym aspekty niezależności i bezstronności wewnętrznej i zewnętrznej. Prezentacje będą dotyczyły kwestii równości i tego, w jaki sposób można zapewnić kontradyktoryjność postępowania w niektórych przypadkach, zwłaszcza gdy dowody stanowią poufne lub zawierające wrażliwe dane dokumenty. Dyskusje w grupach skupią się także na ocenie wpływu sztucznej inteligencji i nowoczesnej technologii na bezstronność sędziego, na jakie ryzyko w związku z tymi innowacjami narażeni są obecnie sędziowie oraz jaki jest wpływ tych technologii na bezstronność sędziego, a także w jaki sposób media i opinia publiczna mogą wpływać na decyzje sędziów.
 
Udział w spotkaniu ma interaktywny charakter: zaproszeni sędziowie będą aktywnie uczestniczyć w warsztatach i grupach dyskusyjnych na temat statutu sędziego i prokuratora w poszczególnych państwach UE oraz warunków organizacji pracy w sądach i jednostkach prokuratury. Dyskusje będą prowadzone  w oparciu o regułę Chatcham House.
 
Rejestracja na to wydarzenie międzynarodowe jest otwarta dla zainteresowanych sędziów w terminie do dnia 30 sierpnia 2024 roku, do godziny 16:00 (letni czas środkowoeuropejski). KSSiP nie pośredniczy w procesie rekrutacji, która ma charakter otwarty. O kwalifikacji do uczestnictwa w forum decydują jego organizatorzy.
 
Uwaga! Sędziowie, którzy uczestniczyli w pierwszej i (lub) drugiej edycji forum "Judges @ Europe", będą wyłączeni z możliwości uczestnictwa w obecnej edycji tego wydarzenia i są proszeni o nierejestrowanie swoich kandydatur, ustępując tym samym miejsca sędziom, którzy nie mieli dotychczas okazji wzięcia udziału w tym forum.

 

Link do rejestracji znajduje się TUTAJ.

 

Koszty zakwaterowania i podróży uczestników forum pokrywają organizatorzy. Ogólne zasady dotyczące zwotu kosztów znajeźć można na stronie internetowej EJTN - pod niniejszym linkiem  .

 

Szczegółowe informacje na temat tego wydarzenia znajdują się w plikach PDF, dostępnych do pobrania na dole niniejszej strony.

 

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułem o ubiegłorocznej, drugiej edycji forum "Judges @ Europe" - pod niniejszym linkiem.

 

Data wytworzenia: 
2024-06-28 11:25
Autor treści: 
Michał
Maleszyk
Ostatnia zmiana: 
2024-07-02 08:52
Autor zmiany: 
Michał
Maleszyk