Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Instrukcja korzystania z podmiotowej strony BIP

Strona internetowa www.kssip.gov.pl pełni jednocześnie funkcję strony podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Strona składa się z kilku podstawowych elementów:

1.    Właściwa treść strony /Menu główne/ znajdująca się w górnej części ekranu, jest podzielona na zakładki oraz rozwijające się podzakładki, zawierające informacje związane z działalnością Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, które znajdują się  odpowiednio w zakładkach: KSSIP, Wydarzenia, Dla kandydatów na aplikacje, Dla aplikantów, Szkolenia ustawiczne, Współpraca międzynarodowa, Fundusze pomocowe, Działalność wydawnicza, Kontakt. Dostępne są one z każdego poziomu lokalizacji użytkownika na stronie.
Zawartość każdej zakładki otwiera się automatycznie po jej oznaczeniu kursorem, natomiast zawartość podzakładki otwiera się po kliknięciu odpowiedniej pozycji, lewym przyciskiem myszy.

2.    Kluczowym elementem menu głównego zawierającym informacje, których obowiązek upublicznienia wynika z ustawy o dostępie do informacji publicznej, jest zakładka „KSSIP”. Zawiera ona między innymi informacje o strukturze podmiotu, majątku, zamówieniach publicznych, ogłoszeniach i ofertach pracy. Informacje te są na bieżąco aktualizowane.
Każdą z udostępnionych publicznych informacji zawartych na stronie podmiotowej BIP Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury można kopiować lub drukować.

3.    Powyżej Menu głównego znajdują się: link do wersji anglojęzycznej, a także logo oraz odnośnik do strony głównej BIP:  http://www.bip.gov.pl. Pod tym adresem można znaleźć podstawowe informacje o innych podmiotach, zobowiązanych do publikowania informacji w BIP.

4.    W nagłówku strony, który jest niezmienny dla każdej lokalizacji na stronie i podstronie serwisu, znajdują się: godło Rzeczypospolitej Polskiej, logo oraz nazwa Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Ich kliknięcie spowoduje powrót do strony głównej.

5.    Wyszukiwarka, zamieszczona w prawym górnym rogu strony umożliwia przeszukiwanie stron serwisu zawierających daną frazę. W tym celu należy, w polu wyszukiwania wpisać szukaną frazę i kliknąć przycisk lupy lub nacisnąć klawisz „Enter” na klawiaturze.

6.    Dane kontaktowe do poszczególnych komórek organizacyjnych Krajowej Szkoły, dostępne są w zakładce Kontakt/Dane kontaktowe.

7.    Dane Redakcji strony internetowej, znajdują się w zakładce Kontakt/Redakcja serwisu.

Data publikacji: 
2019-07-17 07:40
Data wytworzenia: 
2019-07-17 07:39
Autor treści: 
Andrzej
Muszyński
Ostatnia zmiana: 
2019-07-17 14:10
Autor zmiany: 
Andrzej
Muszyński