EJTN Digital Ambassador Programme
Nabór do programu EJTN Digital Ambassadors 2026
Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury zaprasza do zgłaszania kandydatur do programu EJTN Digital Ambassadors 2026, realizowanego przez European Judicial Training Network (EJTN).
Program ma na celu wspieranie transformacji cyfrowej wymiaru sprawiedliwości w Europie poprzez szkolenia, współpracę oraz działania upowszechniające wiedzę i dobre praktyki.
Zakres programu
W 2026 r. uczestnicy wezmą udział w cyklu szkoleniowym obejmującym m.in.:
- ochronę danych i prywatności,
- dostęp do wymiaru sprawiedliwości w środowisku cyfrowym,
- wykorzystanie automatyzacji i sztucznej inteligencji,
- bezpieczeństwo systemów i informacji,
- etykę w środowisku cyfrowym,
- zarządzanie danymi oraz elektroniczne postępowania sądowe.
Program obejmuje:
- kurs e-learningowy na platformie HELP Rady Europy,
- cykl webinariów tematycznych (kwiecień–czerwiec 2026),
- przygotowanie indywidualnych planów działań (2026) oraz ich wdrożenie w 2027 r.
Po ukończeniu programu uczestnicy uzyskają tytuł Digital Ambassador i będą pełnić rolę osób pośredniczących w przekazywaniu wiedzy w swoich instytucjach oraz środowisku zawodowym.
Kogo zapraszamy
Do udziału zapraszamy:
- sędziów,
- prokuratorów,
- pracowników sądów i prokuratur,
- pracowników instytucji szkoleniowych.
Od osób kandydujacych oczekuje się w szczególności:
- bardzo dobrej znajomości języka angielskiego,
- zainteresowania tematyką cyfryzacji i nowych technologii,
- gotowości do udziału we wszystkich elementach programu w 2026 r. oraz realizacji działań w 2027 r.
Zgłoszenia
Zgłoszenie powinno zawierać motywację osoby kandydującej w języku angielskim wskazującą na zainteresowanie tematyką programu i powinno zostać przesłane do dnia 13 kwietnia 2026 r. na adres [email protected]
Wybrane osoby zostaną poinformowane drogą e-mail o kwalifikacji i zostaną poproszone o potwierdzenie udziału w dniach 13–17 kwietnia 2026 r. – pierwszy webinar odbędzie się 28 kwietnia 2026 r.
Więcej informacji na temat programu dostępnych jest na stronie EJTN: https://ejtn.eu/digital-ambassador-programme/
Szczegółowy harmonogram szkoleń oraz dokument zwierający „Dobre praktyki przy opracowywaniu planu działania” znajdują się poniżej: