Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu

Międzynarodowe szkolenie językowe „Legal Language Training in Cooperation in Family Law" w Lublinie

W dniach 1-5 lipca 2019 r. w Ośrodku Szkolenia i Współpracy Międzynarodowej w Lublinie odbyło się szkolenie językowe z zakresu terminologii prawniczej dotyczącej prawa rodzinnego („Language training in cooperation in Family Law”).

W trwających pięć dni warsztatach uczestniczyło 49 sędziów i prokuratorów z 15 krajów członkowskich Unii Europejskiej (m.in. Bułgarii, Czech, Niemiec, Hiszpanii, Finlandii, Francji, Węgier, Włoch, Litwy, Łotwy, Portugalii, Słowacji, Estonii, Słowenii oraz Polski).

W trakcie seminarium trzy grupy anglojęzyczne i jedna francuskojęzyczna brały udział w zajęciach z udziałem prawnika-eksperta oraz lingwisty. Uczestnicy mieli okazję pogłębić wiedzę z zakresu prawa rodzinnego, zapoznać się ze specjalistycznym słownictwem oraz poprawić ogólne kompetencje językowe w zakresie czytania, pisania, mówienia oraz słuchania w języku angielskim i francuskim.

Szkolenie odbyło się w ramach projektu Linguistic Project prowadzonego przez Europejską Sieć Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (EJTN).

 

Mateusz Martyniuk

Rzecznik Prasowy

Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

 

 

Data: 
wtorek, Lipiec 9, 2019
Data publikacji: 
2019-07-09 11:47
Data wytworzenia: 
2019-07-09 11:49
Autor treści: 
Mateusz
Martyniuk