Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu

Międzynarodowa konferencja w Budapeszcie z udziałem przedstawicieli Krajowej Szkoły

W dniach 13-14 czerwca 2019 r. w Węgierskiej Szkole Sądownictwa w Budapeszcie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Państw Grupy Wyszehradzkiej i Chorwacji na temat Digitalizacji postępowań sądowych.

Zagadnieniami, wokół których zorganizowano panele oraz wykłady, były m.in.: Prawa podstawowe w erze digitalizacji - wykład wygłosił prof. Péter Paczolay, sędzia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, Nowe wyzwania w związku z postępowaniem cywilnym i digitalizacją - referat zaprezentował prof. Alan Uzelac (Uniwersytet w Zagrzebiu) oraz Rola bezpieczeństwa Internetowego w cyfrowych sądach - wykład wygłosił prof. Christoph Sorge z Uniwersytetu Kraju Saary.

Konferencji towarzyszyły również debaty, panele dyskusyjne i zajęcia warsztatowe, w trakcie których uczestnicy z Czech, Słowacji, Węgier, Chorwacji oraz Polski wymienili się doświadczeniami z zakresu digitalizacji, informatyzacji i cyfryzacji procesów w sądach, w tym w szczególności obiegu dokumentów, digitalizacji akt sądowych, rejestracji rozpraw oraz uzasadnień orzeczeń.

W konferencji wzięli udział przedstawiciel Naczelnego Sądu Administracyjnego – sędzia NSA Tomasz Kolanowski oraz przedstawiciel Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury – asystent sędziego Dariusz Szawurski-Radetz.

 

dr Piotr Kosmaty

prokurator

Data publikacji: 
2019-06-26 08:53
Data wytworzenia: 
2019-06-26 08:45
Autor treści: 
Andrzej
Muszyński
Ostatnia zmiana: 
2019-06-27 10:35
Autor zmiany: 
Andrzej
Muszyński