Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu

Kolejna edycja Programu Wymiany Sędziów i Prokuratorów w ramach EJTN

W dniach 3 - 14 czerwca  2019 r. Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury gościła grupę kilkunastu sędziów i prokuratorów z krajów Unii Europejskiej w ramach pierwszej w tym roku edycji Programu Wymiany Sędziów i Prokuratorów organizowanego przez Europejską Sieć Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (European Judicial Training Network – EJTN).

Uczestnicy stażu przez pierwszy tydzień (3 - 7  czerwca 2019 r.) przebywali w Warszawie pod opieką krajowego koordynatora Programu Wymiany EJTN. W tym czasie zapoznali się z organizacją i funkcjonowaniem polskiego wymiaru sprawiedliwości goszcząc m.in. w Sądzie Najwyższym, Prokuraturze Krajowej, Naczelnym Sądzie Administracyjnym oraz  Areszcie Śledczym Warszawa - Służewiec.

W drugim tygodniu (10 - 14 czerwca 2019 r.) uczestnicy stażu  przebywali w sądach i prokuraturach różnych szczebli na terenie Polski,  mając możliwość poznania pracy polskich sądów i prokuratur m.in. poprzez uczestnictwo w rozprawach sądowych.

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury jest członkiem Europejskiej Sieci Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (EJTN). EJTN zrzesza instytucje odpowiedzialne za szkolenie kadr wymiaru sprawiedliwości na obszarze Unii Europejskiej.

Jednym z projektów realizowanych przez EJTN przy współpracy z partnerami krajowymi jest program wymiany stażowej (Exchange Program), który adresowany jest do sędziów i prokuratorów. Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury od początku istnienia uczestniczy w tym programie.

 

Mateusz Martyniuk

Rzecznik Prasowy

Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

Data: 
poniedziałek, Czerwiec 17, 2019
Data publikacji: 
2019-06-17 10:32
Data wytworzenia: 
2019-06-17 10:34
Autor treści: 
Mateusz
Martyniuk