Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Szkolenie „Zorganizowana przestępczość transgraniczna ze szczególnym uwzględnieniem metod zabezpieczania i odzyskiwania mienia pochodzącego z przestępstw”

W dniach 14-16.09.2022 r. w Lublinie odbyła się kolejna już edycja szkolenia realizowanego w ramach projektu pn. „Zorganizowana przestępczość transgraniczna ze szczególnym uwzględnieniem metod zabezpieczania i odzyskiwania mienia pochodzącego z przestępstw”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020).

Szkolenie przeprowadzone zostało w formule mieszanej wykładowo – warsztatowej. Podczas głoszonego pierwszego dnia wykładu uczestnicy uzyskali w szczególności wiedzę z zakresu kryminologicznych i prawnych aspektów przestępczości zorganizowanej, w tym o charakterze transgranicznym, krajowych instrumentów i mechanizmów prawnych służących zwalczaniu międzynarodowej przestępczości zorganizowanej, a nadto międzynarodowej współpracy ukierunkowanej na zwalczanie przestępczości zorganizowanej.

Z kolei, w trakcie realizowanych drugiego dnia praktycznych zajęć warsztatowych, uczestnicy zapoznani zostali między innymi z praktycznymi aspektami poszukiwania mienia podlegającego zajęciu w procesie karnym, instrumentami materialnymi i procesowymi odzyskiwania mienia, w tym będącego przedmiotem alokacji na osoby trzecie.

Trzeciego dnia szkolenia, prowadzonego w formule wykładowej, omówiono kwestie dotyczące  współpracy międzynarodowej w sprawach karnych - regulacje zawarte w dziale XIII k.p.k.

Zajęcia poprowadzili praktycy zajmujący się kwestiami zwalczania przestępczości zorganizowanej lub współpracą międzynarodową w sprawach karnych:

1. Pan Tomasz Kozioł - prokurator Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu delegowany do Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej,

2. Pani Marta Grzegorska  - Krajowa Administracja Skarbowa

3. Pani Beata Wojdak – prokurator Prokuratury Krajowej – naczelnik Lubelskiego Zamiejscowego Wydziału Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

4. Pan Andrzej Milewski – Prokurator Okręgowy w Bydgoszczy.

Zakończenie realizacji projektu planowane jest na marzec 2023 r. Rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły  za pośrednictwem platformy szkoleniowej e-KSSiP.

 

Pani Beata Wojdak - prokurator Prokuratury Krajowej prowadząca warsztaty w ramach projektu "Zorganizowana przestępczość transgraniczna ze szczególnym uwzględnieniem metod zabezpieczania i odzyskiwania mienia pochodzącego z przestępstw"Pani Beata Wojdak - prokurator Prokuratury Krajowej prowadząca warsztaty w ramach projektu "Zorganizowana przestępczość transgraniczna ze szczególnym uwzględnieniem metod zabezpieczania i odzyskiwania mienia pochodzącego z przestępstw"

 

Data publikacji: 
2022-09-16 15:25
Data wytworzenia: 
2022-09-16 15:30
Autor treści: 
Andrzej
Muszyński