Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Pierwszy etap egzaminu prokuratorskiego

W dniach 10-11 marca 2022 r. w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury rozpoczął się pierwszy etap egzaminu prokuratorskiego, kończący trzy letnią aplikację. Część pisemna egzaminu odbyła się w hali EXPO w Krakowie.

Do części pisemnej egzaminu prokuratorskiego przystąpiło 181 osób w tym: 177 aplikantów z X rocznika aplikacji prokuratorskiej, I rocznika aplikacji uzupełniającej prokuratorskiej i poprzednich roczników, a także 4 asystentów prokuratora. 

W pierwszym dniu części pisemnej zdający sporządzali projekt apelacji prokuratora w sprawie karnej o przestępstwo z art. 62 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. z 2019 r. poz. 852, ze zm.). W drugim dniu części pisemnej egzaminu prokuratorskiego aplikanci zmierzyli się z dwoma zadaniami z części cywilnej i administracyjnej. W sprawie cywilnej należało sporządzić projekt wniosku prokuratora o zastosowanie obowiązku poddania się leczeniu odwykowemu, zaś w części administracyjnej - projekt sprzeciwu prokuratora od decyzji ostatecznej starosty o wydaniu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Warunkiem zdania egzaminu prokuratorskiego jest uzyskanie co najmniej 60%  możliwych do zdobycia punktów zarówno z części pisemne, jak i ustnej egzaminu, lecz nie mniej niż 50% z każdej dziedziny w części ustnej egzaminu. Do części ustnej egzaminu nie może zostać dopuszczony zdający, który za rozwiązanie jednego z zadań praktycznych uzyskał mniej niż 30% możliwych do zdobycia punktów.

 

Data publikacji: 
2022-03-15 13:25
Data wytworzenia: 
2022-03-15 13:30
Autor treści: 
Andrzej
Muszyński