Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Seminarium interaktywne "Mediation in the EU: Language, Law and Practice", 6-8.06.2022 Ryga

Data szkolenia:

6-8.06.2022

Miejsce szkolenia:

Ryga

Grupa docelowa:

sędziowie

Sygnatura:

M13/C/22

Termin zgłoszeń:

13.03.2022

Język roboczy:

angielski

Uprzejmie informujemy, że Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP w ramach współpracy z Akademią Prawa Europejskiego ERA w Trewirze przyjmuje zgłoszenia  do udziału w międzynarodowym wydarzeniu, które odbędzie się w Rydze i  będzie prowadzone w języku angielskim.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny dla polskich uczestników.

Informacja o szkoleniu:

https://www.era.int/cgi-bin/cms?_SID=8de78c3855600a44944bef77017582055b622a9d00854359642659&_sprache=en&_bereich=artikel&_aktion=detail&idartikel=131070

 

Informacje organizacyjne

Objective

The purpose of this interactive cross-professional seminar is twofold: first, to introduce participants to the law and practice of cross-border civil and commercial mediation in the European Union and, secondly, to improve their English language skills.

 
Participants will be encouraged to make use of mediation techniques and procedures, while also receiving the tools to and developing the ability to communicate effectively in English in cross-border situations.


Key topics

  • Legal framework of cross-border civil and commercial mediation
  • Key features and different phases of the mediation process
  • Mediator skills and negotiation techniques
  • Interaction between mediation and civil proceedings
  • Online dispute resolution schemes
  • English legal terminology in mediation

Who should attend?

Judges (nominated by the project partners), mediators and lawyers in private practice from EU Member States.

The number of participants for this event is limited to 30 (15 judges and 15 mediators, lawyers). Participation will be subject to a selection procedure. A response will be given to every applicant shortly after the deadline.


Conditions for participation

  • Language: Participants should have a working knowledge of English. 
  • Costs: Participation is free of charge. Participants will receive a seminar documentation. Coffee breaks and lunches are included & ERA will invite all participants for a joint dinner.
  • Accommodation: Accommodation for 3 nights will be booked and paid by ERA.
  • Travel: Selected judges will receive a significant contribution to their travel costs (up to 400€ for participants coming from abroad and up to 150€ for Latvian participants) upon receipt of the original invoices, tickets and receipts. Participants are asked to arrange their own travel.

 

! Nominees should be interested in joining the online version of the event in case we have to switch to online only !

! NO travel arrangements should be made before the final confirmation is given to them by ERA!

ERA is planning it for now as a face-to-face event but depending on the development of the pandemic situation and travelling restrictions imposed, ERA can switch to an online format.
 

 

Warunki uczestnictwa

  1. Dokonanie w terminie rekrutacji zapisu na listę oczekujących na szkolenie na Platformie Szkoleniowej Krajowej Szkoły (podczas zapisu konieczne będzie przedstawienie w systemie motywacji w języku roboczym szkolenia).
  2. Znajomość języka roboczego szkolenia  na poziomie min. B2 – weryfikacja poziomu znajomości języka zostanie dokonana automatycznie podczas zapisu na podstawie informacji zawartych w profilu uczestnika, a także później także załączonego do profilu certyfikatu językowego.

Krajowa Szkoła zastrzega sobie prawo weryfikacji zadeklarowanego przez kandydata poziomu znajomości języka obcego w przypadku braku dokumentu potwierdzającego znajomość języka lub powzięcia przez Krajową Szkołę uzasadnionych wątpliwości w tym zakresie.

Przypominamy o konieczności uzyskanie zgody przełożonego na udział w szkoleniu z wyjątkiem sytuacji określonej w art. 82 a § 5 ustawy z dnia 27 lipca 2001 Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz.U. z 2018 r. poz. 23 z późn. zm.), w tej sytuacji kandydat zobowiązany jest poinformować przełożonego.

KSSiP rekomenduje listę polskich kandydatów na ww. szkolenia międzynarodowe. Ostateczna decyzja o zakwalifikowaniu uczestników do udziału w seminarium zostanie podjęta przez organizatora. Wpisanie się na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.

W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu:

https://ekssip.kssip.gov.pl/mod/page/view.php?id=18725&forceview=1

 

  • Koordynacja organizacyjna z ramienia KSSiP:

Olga Binert-Mielko, główny specjalista ds. współpracy międzynarodowej

[email protected]

 

Uwaga!

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym prosimy o śledzenie bieżącej korespondencji oraz komunikatów na platformie szkoleniowej z uwagi na możliwość odwołania, przełożenia terminu lub zmiany formatu szkolenia. Informacje o zmianach będą zamieszczane na platformie szkoleniowej oraz przesyłane zakwalifikowanym na szkolenie uczestnikom drogą mailową.

 

Data publikacji: 
2022-02-15 15:30
Data wytworzenia: 
2022-02-14 19:01
Autor treści: 
Olga
Binert-Mielko
Ostatnia zmiana: 
2022-02-15 15:30
Autor zmiany: 
Agnieszka
Kluczyńska-Cichocka