Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Międzynarodowe szkolenia „Management of complex THB cases”, 7-11 marca 2022r. oraz 21-25 marca 2022r., Bukareszt, Rumunia

Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP uprzejmie informuje, że nadal dysponuje jednym miejscem na szkoleniu międzynarodowym M20/A/22  nt. praktycznych aspektów prowadzenia postępowań karnych w sprawach o handel ludźmi, organizowanym w dniach 7-11 marca br. w ramach realizacji współfinansowanego przez UE projektu szkoleniowego WESTEROS II koordynowanego przez rumuńską prokuraturę. Termin zgłoszeń do udziału w tym szkoleniu przedłuzony został do dnia 14 lutego 2022r.

 

Szkolenie

 Management of Complex THB Cases  (WESTEROS 3)

Data szkolenia:

7-11 marca 2022r.

Miejsce szkolenia:

Bukareszt, Rumunia

UWAGA! Wobec aktualnego zagrożenie epidemicznego możliwa jest zmiana terminu lub formatu szkolenia na online. Prosimy o bieżące sprawdzanie ogłoszeń oraz poczty elektronicznej.

Grupa docelowa:

 prokuratorzy, asesorzy prokuratury

Język roboczy:

 angielski (poziom - min B2)

Sygnatura:

 M20/A/22

Liczba miejsc

 2

Platforma Szkoleniowa

 https://ekssip.kssip.gov.pl/course/view.php?id=8423

Zakończenie rekrutacji

14 lutego 2022r.

Jednocześnie przypominamy, że nadal trwa nabór na drugie ze szkoleń organizowane w ramach projektu WESTEROS 2 w dniach 21-25 marca br.

Szkolenie

 Management of Complex THB Cases  (WESTEROS 4)

Data szkolenia:

21-25 marca 2022r.

Miejsce szkolenia:

Bukareszt, Rumunia

UWAGA! Wobec aktualnego zagrożenie epidemicznego możliwa jest zmiana terminu lub formatu szkolenia na online. Prosimy o bieżące sprawdzanie ogłoszeń oraz poczty elektronicznej.

Grupa docelowa:

 prokuratorzy, asesorzy prokuratury

Język roboczy:

 angielski (poziom - min B2)

Sygnatura:

 M20/B/22

Liczba miejsc

 2

Platforma Szkoleniowa

 https://ekssip.kssip.gov.pl/course/view.php?id=8424

Zakończenie rekrutacji

 15 lutego 2022r.

O projekcie:

Współfinansowany przez UE projekt WESTEROS II  „Zwalczanie przestępstwa handlu ludźmi poprzez wzmacnianie mechanizmów prewencji, współpracy oraz odzyskiwania mienia” koordynowany jest przez rumuńską prokuraturę (Prosecutor’s Office attached to the High Court of Cassation and Justice - Directorate for Investigating Organized Crime and Terrorism -DIICOT), natomiast jego partnerami – oprócz KSSiP – są Policja Federalna Belgii oraz dwie rumuńskie Agencje zajmujące się odzyskiwaniem mienia (ANABI) oraz zwalczaniem handlu ludźmi (ANITP).

 

Celem projektu jest zwiększenie efektywności zwalczania przestępstw handlu ludźmi poprzez zebranie dobrych praktyk w tym zakresie oraz organizację wydarzeń szkoleniowych zmierzających do wzmocnienia mechanizmów współpracy w prowadzeniu tego rodzaju postępowań. Projekt realizowany będzie w latach 2021-2022.

 

Warunki uczestnictwa

Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie w terminie rekrutacji zapisu na listę oczekujących na szkolenie na Platformie Szkoleniowej Krajowej Szkoły (podczas zapisu konieczne będzie przedstawienie  motywacji w języku roboczym szkolenia).

Przypominamy o konieczności uzyskanie zgody przełożonego na udział w szkoleniu z wyjątkiem sytuacji określonej w art. 82 a § 5 ustawy z dnia 27 lipca 2001 Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz.U. z 2018 r. poz. 23 z późn. zm.), w tej sytuacji kandydat zobowiązany jest poinformować przełożonego.

Proces selekcji uczestników na szkolenie odbędzie się zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury nr 170/2016 z dnia 20 lipca 2016 r. w sprawie ustalenia procedury i kryteriów naboru na międzynarodowe wydarzenia szkoleniowe Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Wpisanie się na listę oczekujących/rezerwową nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.

Zakwalifikowani uczestnicy otrzymają mailowe potwierdzenie w terminie 5 dni od zakończenia rekrutacji.  W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem: [email protected] lub pod numerem tel. 81 458 37 62.

 

Organizacja i zasady finansowania

Udział w szkoleniach jest finansowany z budżetu projektu, uczestnikom przysługiwał będzie zwrot udokumentowanych kosztów podróży do wysokości 400 EUR oraz diety w wysokości 200 EUR za dzień szkolenia – na pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia innego niż zapewnione przez organizatorów. Uczestnicy samodzielnie dokonują wszelkich rezerwacji, w przypadku wniosku uczestnika KSSiP zapewni zakup biletów lotniczych bezpośrednio z budżetu projektu

Uczestnicy otrzymują zwrot poniesionych kosztów po zakończeniu szkolenia i przedłożeniu prawidłowo wypełnionego formularza oraz oryginałów niezbędnych dokumentów:

  • w przypadku podróży samolotem – dokument zawierający imię i nazwisko osoby podróżującej, trasy i daty przelotu oraz cenę biletu lotniczego (może to być faktura za bilet lotniczy wystawiona imiennie na uczestnika szkolenia, bilet lotniczy lub potwierdzenie rezerwacji wygenerowane przez linie lotnicze) oraz karty pokładowe potwierdzające odbycie podróży;
  • w przypadku podróży pociągiem lub innym transportem publicznym– bilety.

Formularze zwrotu kosztów zostaną przesłane uczestnikom zakwalifikowanym na szkolenie. Zwrot poniesionych kosztów nastąpi w walucie polskiej na wskazany przez uczestnika rachunek bankowy w terminie do 30 dni od daty przedstawienia prawidłowo wypełnionego formularza wraz z załącznikami.

Organizator ani KSSiP nie pokrywają kosztów ubezpieczenia.


 

Data publikacji: 
2022-02-09 20:26
Data wytworzenia: 
2022-02-07 10:31
Autor treści: 
Katarzyna
Krysiak
Ostatnia zmiana: 
2022-02-09 20:26
Autor zmiany: 
Agnieszka
Kluczyńska-Cichocka