Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Zaproszenie na warsztaty Europejskiego Urzędu Wsparcia w dziedzinie azylu (EASO) realizowane na przestrzeni 2022 roku.

Uprzejmie informujemy, że Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP przyjmuje zgłoszenia polskich sędziów orzekających w sprawach z zakresu prawa do azylu, sędziów koordynatorów ds. współpracy międzynarodowej i ochrony praw człowieka z apelacji przygranicznych, prokuratorów oraz wykładowców KSSIP specjalizujących się w zakresie stosowania prawa do azylu do udziału w warsztatach międzynarodowych Europejskiego Urzędu Wsparcia w dziedzinie azylu (EASO) na Malcie.

Aktualnie przyjmujemy zgłoszenia na dwa warsztaty:

 

Termin warsztatu nr 1:

24-25 lutego 2022 r.

Temat warsztatu:

Country of origin information

Miejsce:

Malta lub online (tbc)

Termin zgłoszeń:

12 stycznia 2022 r.

Grupa docelowa:

wykładowcy, sędziowie, prokuratorzy z doświadczeniem dydaktycznym

Sygnatura:

M23/E1/22                    

Język roboczy:

angielski

 

 

 

Termin warsztatu nr 2:

17-18 marca 2022 r.

Temat warsztatu:

VULNERABILITY IN THE CONTEXT OF APPLICATIONS FOR INTERNATIONAL PROTECTION

Miejsce:

Malta lub online (tbc)

Termin zgłoszeń:

25 stycznia 2022 r.

Grupa docelowa:

wykładowcy, sędziowie, prokuratorzy z doświadczeniem dydaktycznym

Sygnatura:

M23/E2/22                    

Język roboczy:

angielski

 

 

 

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach powinny mieć doświadczenie dydaktyczne oraz powinny wykazać zorientowanie na prowadzenie zajęć dydaktycznych dla kadr wymiaru sprawiedliwości w celu wykorzystania nabytej w trakcie warsztatów wiedzy. O ostatecznej kwalifikacji na warsztaty decyduje koordynator z agenci EASO po weryfikacji aplikacji. Kandydaci na warsztaty EASO powinni wykazać się znajomością języka angielskiego na poziomie B2/C1 – wymagana komunikatywna znajomość języka obcego w mowie i w piśmie z zastosowaniem terminologii prawniczej.

Z powodu trwających obostrzeń epidemiologicznych warsztaty EASO mogą być prowadzone  w trybie zdalnego nauczania za pośrednictwem platformy Webex Meeting. O ostatecznej formie warsztatów będą informować organizatorzy. Warsztaty adresowane są docelowo do 25 osobowej międzynarodowej grupy uczestników.

UWAGA!!! Uprzejmie informujemy, iż w związku z planowanym w dniach od 1 do 18 stycznia 2022 roku tymczasowym wyłączeniem dostępu do platformy e-KSSiP nie będzie możliwości rejestracji na szkolenie za pośrednictwem platformy e-kssip.

W związku z powyższym osoby zainteresowane zapisem na listę oczekujących na poniższe szkolenia międzynarodowe proszone są o wypełnienie i przesłanie w wiążacym terminie rekrutacji na adres [email protected] formularza zgłoszeniowego (dołączony do niniejszego ogłoszenia plik: formularz_kssip_PL.doc)

 

Warunki uczestnictwa

 
  1. Przesłanie w wiążącym terminie rekrutacji Formularza zgłoszeniowego na adres [email protected] (formularz w załączeniu).
  2. bardzo dobra znajomość języka roboczego szkolenia  - na poziomie minimum B2;
  3. Uzyskanie zgody przełożonego na udział w szkoleniu z wyjątkiem sytuacji określonej w art. 82 a § 5 ustawy z dnia 27 lipca 2001 Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz.U. z 2018 r. poz. 23 z późn. zm.), w tej sytuacji kandydat zobowiązany jest poinformować przełożonego.

KSSiP rekomenduje listę polskich kandydatów na ww. szkolenie międzynarodowe. Ostateczna decyzja o zakwalifikowaniu uczestników do udziału w seminarium zostanie podjęta przez Europejski Urząd Wsparcia w dziedzinie azylu (EASO). Osoby zakwalifikowane na szkolenie otrzymują mailowe potwierdzenie od organizatora. Wpisanie się na listę oczekujących.

 

Koordynacja organizacyjna seminarium z ramienia KSSiP:

Anna Natorska-Michrowska
główny specjalista ds. współpracy międzynarodowej
adres e-mail: [email protected]

 

Data publikacji: 
2022-01-03 15:57
Data wytworzenia: 
2022-01-03 15:53
Autor treści: 
Anna
Natorska-Michrowska
Ostatnia zmiana: 
2022-02-23 13:59
Autor zmiany: 
Anna
Natorska-Michrowska