Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Szkolenie aplikantów aplikacji prokuratorskiej w Szkole Policji w Katowicach

W dniach 26 września 2021 r. oraz 23 października 2021 r. na terenie Szkoły Policji w Katowicach aplikanci XII rocznika aplikacji prokuratorskiej wzięli udział w szkoleniu pt. „Zatrzymanie i środki przymusu bezpośredniego”, współorganizowanym przez Szkołę Policji w Katowicach oraz Dział Praktyk i Spraw Aplikantów Ośrodka Aplikacji Prokuratorskiej KSSiP.

W trakcie szkolenia aplikanci zostali zapoznani m.in. z zasadami i technikami zatrzymania oraz obezwładniania osób, a także stosowania środków przymusu bezpośredniego w trakcie policyjnych interwencji. W pracowni do ćwiczeń z zakresu broni palnej i balistyki poruszono problematykę prawnokarną związaną z używaniem broni palnej przez funkcjonariuszy Policji, odnosząc omawiane kwestie do konkretnych wydarzeń. W ramach ostatniego bloku zajęć aplikanci wzięli udział w symulacji przeprowadzenia interwencji w stosunku do osoby niebezpiecznej z użyciem broni palnej. Zajęcia te były przeprowadzone w specjalnie przystosowanym obiekcie do podejmowania interwencji w pomieszczeniach zamkniętych, umożliwiającym bieżącą obserwację poczynań uczestników szkolenia.

Zajęcia przeprowadzili wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej oraz Zakładu Wyszkolenia Specjalnego Szkoły Policji w Katowicach.

Data: 
piątek, Listopad 5, 2021
Galeria: 
Data publikacji: 
2021-11-05 09:07
Data wytworzenia: 
2021-11-05 09:15
Autor treści: 
Bartosz
Kuźma