Seminarium "Lepsze stosowanie europejskiego prawa karnego", Lublin, 3-4.03.2022
Data szkolenia: |
3-4.03.2022 |
Miejsce szkolenia: |
Lublin |
Grupa docelowa: |
urzędnicy sądowi, asystenci sędziego, referendarze
|
Sygnatura: |
M12/21 |
Termin zgłoszeń: |
15.02.2022 |
Język roboczy: |
polski |
Uprzejmie informujemy, że Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP w ramach współpracy z Akademią Prawa Europejskiego ERA w Trewirze przyjmuje zgłoszenia do udziału w seminarium pt.: "Lepsze stosowanie europejskiego prawa karnego".
Językiem roboczym seminarium będzie język polski.
Rejestracja na szkolenie będzie możliwa za pośrednictwem platformy szkoleniowej po ponownym jej uruchomieniu od dnia 1 lutego 2022 r.
Uwaga! W związku z zagrożeniem epidemiologicznym prosimy o śledzenie bieżącej korespondencji oraz komunikatów na platformie szkoleniowej z uwagi na możliwość odwołania, przełożenia terminu lub zmiany formatu szkolenia. Informacje o zmianach będą zamieszczane na platformie szkoleniowej oraz przesyłane zakwalifikowanym na szkolenie uczestnikom drogą mailową.
Cel:
Seminarium ma na celu poszerzenie wiedzy pracowników sądów w zakresie niektórych często pomijanych zagadnień europejskiego prawa karnego.
Kluczowe zagadnienia:
- Wzajemna pomoc prawna
- Europejski nakaz aresztowania (ENA)
- Europejski nakaz dochodzeniowy (END)
- Wzajemne uznawanie
- Zamrożenie i konfiskata
Metodologia:
Szkolenie składa się z wielu modułów, z których każdy obejmuje konkretne zagadnienie z zakresu europejskiego prawa karnego. Każdy moduł rozpoczyna się od krótkiej prezentacji na dany temat przez prowadzącego szkolenie, po której następują studia przypadków i ćwiczenia. Podczas rozwiązywania ćwiczeń uczestnicy zapoznają się ze źródłami prawa i narzędziami internetowymi związanymi z tematem.
Liczba uczestników: 30
Termin: 3-4.02.2022 (seminarium)
Termin zgłaszania się: 15.02.2022 r.
Miejsce: Lublin, siedziba KSSiP, ul. Krakowskie Przedmieście 62
Zakwaterowanie:
Uczestnicy samodzielnie organizują i opłacają nocleg. Organizator (Akademia Prawa Europejskiego w Trewirze - ERA), po zakończeniu szkolenia, dokona zwrotu poniesionych kosztów jednego noclegu (1 nocleg, maks. 50 euro za 1 nocleg). W tym celu należy wypełnić formularz zwrotu kosztów noclegu i przesłać go wraz z oryginałem faktury do ERY.
Do zwrotu kosztów noclegu są uprawnione osoby zamieszkujące powyżej 100 km od miejsca seminarium.
Wyżywienie
Zapewnia organizator zgodnie z programem seminarium.
Koszty dojazdu
Organizatorzy nie pokrywają kosztów dojazdu.
Więcej informacji dotyczącej ww. projektu na stronie:
https://era-comm.eu/court-staff-criminal-law/
Warunki uczestnictwa |
Dokonanie w terminie rekrutacji zapisu na listę uczestników na Platformie Szkoleniowej Krajowej Szkoły. O zakwalifikowaniu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.
Przypominamy o konieczności uzyskanie zgody przełożonego na udział w szkoleniu z wyjątkiem sytuacji określonej w art. 82 a § 5 ustawy z dnia 27 lipca 2001 Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz.U. z 2018 r. poz. 23 z późn. zm.), w tej sytuacji kandydat zobowiązany jest poinformować przełożonego.
W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu:
https://ekssip.kssip.gov.pl/mod/page/view.php?id=18725&forceview=1
- Koordynacja organizacyjna z ramienia KSSiP:
Olga Binert-Mielko, główny specjalista ds. współpracy międzynarodowej