Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Seminarium on-line "Procedural Rights in the Context of Evidence-Gathering", 15-16.04.2021

Data szkolenia:

15-16.04.2021

Miejsce szkolenia:

on-line

Grupa docelowa:

sędziowie, prokuratorzy

Sygnatura:

M10/C/21

Termin zgłoszeń:

14.02.2021

Język roboczy:

Angielski

Uprzejmie informujemy, że Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP w ramach współpracy z Akademią Prawa Europejskiego ERA w Trewirze przyjmuje zgłoszenia  do udziału w międzynarodowym wydarzeniu , które odbędzie się na żywo w trybie on-line i będzie prowadzone w języku angielskim.

Informacja o szkoleniu:

https://www.era.int/cgi-bin/cms?_SID=89c1789d9d4e8096101e8523c0131f353a294c0400765297181996&_sprache=en&_bereich=artikel&_aktion=detail&idartikel=130416

 

Zakres merytoryczny szkolenia

Objective

This seminar will take a detailed look at procedural rights in the context of evidence-gathering with a special focus on new developments in the field of e-evidence.

Key topics

  • The gathering of cross-border evidence and its admissibility
  • Update on the state of play regarding the EU Directives on procedural rights, i.e. the right to information, legal aid and access to a lawyer, presumption of innocence, and the position of children in criminal proceedings
  • Setting a legal framework to address the challenges posed by the gathering of e-evidence: status of the European Commission’s proposal for European Preservation and Production Orders and key features of the new e-Evidence Digital Exchange System
  • e-Evidence and online investigation results in court
  • The need for further measures in the EU

Participation conditions

  • The number of places available for participants is limited and subject to an application procedure.

Who should attend?

Judges, prosecutors from all over the EU.

Interactive online conference

The online conference will be hosted on ERA’s own online training platform. You will be able to interact immediately and directly with our top-quality speakers and other participants. We will make the most of the technical tools available to deliver an intensive, interactive training experience. As the platform is hosted on our own server, the highest security settings will be applied to ensure that you can participate safely in a high-quality online training environment.

 

Warunki uczestnictwa

 

Udział w szkleniu jest bezpłatny, KSSiP pokrywa koszt opłaty rejestracyjnej.

Dokonanie w terminie rekrutacji zapisu na listę oczekujących na szkolenie na Platformie Szkoleniowej Krajowej Szkoły (podczas zapisu konieczne będzie przedstawienie w systemie motywacji) oraz wypełnienie formularza elektronicznego ERA (dostępny powyżej).

 

Przypominamy o konieczności uzyskanie zgody przełożonego na udział w szkoleniu z wyjątkiem sytuacji określonej w art. 82 a § 5 ustawy z dnia 27 lipca 2001 Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz.U. z 2018 r. poz. 23 z późn. zm.), w tej sytuacji kandydat zobowiązany jest poinformować przełożonego.

KSSiP rekomenduje listę polskich kandydatów na ww. szkolenia międzynarodowe. Ostateczna decyzja o zakwalifikowaniu uczestników do udziału w seminarium zostanie podjęta przez organizatora. Wpisanie się na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.

W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu:

https://ekssip.kssip.gov.pl/mod/page/view.php?id=18725&forceview=1

 

  • Koordynacja organizacyjna konferencji z ramienia KSSiP:

Olga Binert-Mielko, główny specjalista ds. współpracy międzynarodowej

[email protected]


 

Data publikacji: 
2021-01-18 15:17
Data wytworzenia: 
2021-01-18 15:17
Autor treści: 
admin
Ostatnia zmiana: 
2021-02-12 11:34
Autor zmiany: 
Olga
Binert-Mielko