Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Staż hospitacyjny w Niemczech dla młodych sędziów i prokuratorów, 17-11-2020r. - 04-12-2020r.

Termin: 17-11-2020r. - 04-12-2020r.
Miejsce szkolenia: NIEMCY
Grupa docelowa: młodzi sędziowie i prokuratorzy
Forma zajęć: staż
Termin zgłoszeń: 14.06.2020
Sygnatura: M19/20
Język roboczy: niemiecki

UWAGA!

W związku z brakiem dostępu do platformy szkoleniowej e-kssip, koniecznym jest prowadzenie rekrutacji w formie formularzy.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury informuje, iż Niemiecka Fundacja Międzynarodowej Współpracy Prawnej wspólnie z Niemieckim Stowarzyszeniem Sędziów zaprasza młodych sędziów i prokuratorów posiadających jednocześnie pewne doświadczenie zawodowe z krajów Europy Wschodniej i Południowo-Wschodniej do udziału w Multilateralnym Programie Hospitacji 2020.

Podczas pierwszego tygodnia stażu uczestnikom przedstawione zostaną podstawy prawa niemieckiego, po czym uczestnicy zostaną skierowani do niemieckich sądów. Całość programu zakończy podsumowujące seminarium.

Wybrani kandydaci będą odbywać hospitację w sądach i prokuraturach zarówno rejonowych jak i okręgowych, dlatego powinni posiadać porównywalne doświadczenie zawodowe. Hospitanci powinni również posiadać dobrą znajomość języka niemieckiego (w życiu codziennym jak i w terminologii fachowej).

Niemiecka Fundacja Międzynarodowej Współpracy Prawnej prosi o wypełnienie formularza aplikacyjnego na komputerze i przesłanie go mailem zarówno w formacie Word jak i Pdf wraz ze zdjęciem paszportowym i zeskanowanym podpisem oraz dokumentem potwierdzającym poziom znajomości języka niemieckiego (jeżeli jest taki dokument).


Prosimy o komputerowe wypełnienie formularza aplikacyjnego (w języku niemieckim), który jest załączony poniżej, i przesłanie w formacie word i pdf do 14 czerwca 2020 roku wraz ze zdjęciem paszportowym i zeskanowanym podpisem oraz dokumentem potwierdzającym znajomość języka niemieckiego (jeżeli jest) na adres mailowy: [email protected]

W tytule wiadomości należy podać sygnaturę – M19/20.

Uwaga! W programie nie mogą brać udziału osoby, które już raz w nim uczestniczyły.

 

Warunki uczestnictwa

 

1. Dokonanie w terminie do 14.06.2020 r. zgłoszenia w formie elektronicznej poprzez przesłanie FORMULARZA APLIKACYJNEGO

na adres [email protected] ze wskazaniem sygnatury M19/20 w temacie wiadomości, zawierającego motywację wskazującą w szczególności na dotychczasowy przebieg służby/pracy, osiągnięcia zawodowe, jak również spodziewane korzyści z uczestnictwa w stażu dla dalszego rozwoju zawodowego.

2. Bardzo dobra znajomość języka niemieckiego; do zgłoszenia (formularza aplikacyjnego) należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię dokumentu zdanego egzaminu państwowego z języka obcego w formie zeskanowanej JPG, PDF. Krajowa Szkoła zastrzega sobie prawo weryfikacji zadeklarowanego przez kandydata poziomu znajomości języka obcego w przypadku braku dokumentu potwierdzającego znajomość języka lub powzięcia przez Krajową Szkołę uzasadnionych wątpliwości w tym zakresie;

3. Uzyskanie zgody przełożonego na udział w stażu z wyjątkiem sytuacji określonej w art. 82 a § 5 ustawy z dnia 27 lipca 2001 Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz.U. z 2018 r. poz. 23 z późn. zm.), w tej sytuacji kandydat zobowiązany jest poinformować przełożonego.

 

KSSiP rekomenduje listę polskich kandydatów na ww. wydarzenie międzynarodowe. Ostateczna decyzja o zakwalifikowaniu uczestników do udziału w seminarium zostanie podjęta przez organizatorów. Wpisanie się na listę oczekujących oraz przesłanie wypełnionego formularza aplikacyjnego nie są równoznaczne z zakwalifikowaniem się na staż.


 

  • Koordynacja organizacyjna z ramienia KSSiP:

 

Olga Binert-Mielko, główny specjalista ds. współpracy międzynarodowej

 

[email protected]

 

Data publikacji: 
2020-05-29 12:41
Data wytworzenia: 
2020-05-27 20:33
Autor treści: 
Olga
Binert-Mielko
Ostatnia zmiana: 
2020-06-09 10:26
Autor zmiany: 
Olga
Binert-Mielko