Nabór na szkolenie międzynarodowe z Katalogu EJTN nt. "Regulation (EU) 2018/1805 of the European Parliament and of the Council of 14 November 2018 on the mutual recognition of freezing orders and confiscation orders", 11-12 czerwca 2020r., Madryt
Szkolenie |
Regulation (EU) 2018/1805 of the European Parliament and of the Council of 14 November 2018 on the mutual recognition of freezing orders and confiscation orders |
Data szkolenia: |
11-12 czerwca 2020r. (termin będzie przesunięty z pwodu pandemii) |
Miejsce szkolenia: |
Madryt (Hiszpania) |
Grupa docelowa: |
sędziowie, asesorzy, prokuratorzy |
Forma zajęć: |
seminarium |
Język roboczy: |
angielski, hiszpański |
Sygnatura: |
M7/B14/20 |
Liczba miejsc |
1-2 |
Termin rekrutacji: |
29 kwietnia 2020 r. |
Platforma Szkoleniowa |
Uwaga! Z Z powodu zagrożenia epidemiologicznego termin szkolenia będzie przesuniety na drugą połowę 2020 roku. O szczegółach będziemy informować na platformie szkoleniowej.
Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP dysponuje od 1 do 3 miejsc dedykowanych dla uczestników z Polski na szkoleniu M7/B14/20. Możliwy jest przydział większej ilości miejsc, o czym decyduje Sekretariat EJTN. O ostatecznym formacie szkolenia (format seminaryjny, format on-line) decyduje organizator, instytucja goszcząca w porozumieniu z EJTN.
Warunki finansowania i organizacji pobytu na szkoleniu |
Po zakończeniu szkolenia Europejska Sieć Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (EJTN) zapewnia zwrot kosztów podróży w limicie do 400 EUR oraz wypłaca diety na potrzeby pokrycia poniesionych kosztów zakwaterowania i wyżywiania. Warunki refundacji oraz wykaz diet obowiązujących w poszczególnych państwach UE są dostępne pod linkiem "Corporate Financial Policy for the Activities Implemented by EJTN". Uczestnicy zobowiązani są do zorganizowania podróży oraz rezerwacji miejsca hotelowego we własnym zakresie.
Organizatorzy nie pokrywają kosztów ubezpieczenia.
Warunki uczestnictwa |
1. dokonanie w terminie rekrutacji zapisu na listę oczekujących na szkolenie na Platformie Szkoleniowej Krajowej Szkoły (podczas zapisu konieczne będzie przedstawienie motywacji w języku roboczym szkolenia);
2. znajomość języka roboczego szkolenia na poziomie min B2 – weryfikacja poziomu znajomości języka zostanie dokonana automatycznie podczas zapisu na podstawie informacji zawartych w profilu uczestnika, a później także załączonego do profilu certyfikatu językowego.
Krajowa Szkoła zastrzega sobie prawo weryfikacji zadeklarowanego przez kandydata poziomu znajomości języka obcego w przypadku braku dokumentu potwierdzającego znajomość języka lub powzięcia przez Krajową Szkołę uzasadnionych wątpliwości w tym zakresie.
Przypominamy o konieczności uzyskanie zgody przełożonego na udział w szkoleniu z wyjątkiem sytuacji określonej w art. 82 a § 5 ustawy z dnia 27 lipca 2001 Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz.U. z 2018 r. poz. 23 z późn. zm.), w tej sytuacji kandydat zobowiązany jest poinformować przełożonego.
KSSiP rekomenduje listę polskich kandydatów na ww. szkolenia międzynarodowe. Ostateczna decyzja o zakwalifikowaniu uczestników do udziału w seminarium zostanie podjęta przez Europejską Sieć Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości EJTN. Osoby zakwalifikowane na szkolenie otrzymują mailowe potwierdzenie z EJTN najpóźniej na 1 miesiąc przed przewidywanym terminem szkolenia.
Wpisanie się na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem: [email protected] lub z administratorem platformy pod numerem tel. 81 458 37 62.
Rekomendacje KSSiP w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego |
Dział Współpracy Międzynarodowej uprzejmie informuje, że w związku z pandemią SARS-CoV-2 Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury nie rekomenduje udziału w wydarzeniach szkoleniowych odbywających poza granicami kraju w terminie do 30 czerwca 2020, z wyjątkiem udziału w szkoleniach on-line.
Biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce i w Europie nie można jednak wykluczyć, że powyższa rekomendacja powstrzymywania się od udziału w międzynarodowych szkoleniach zostanie przedłużona.
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym Europejska Sieć Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości zwróciła się do krajowych instytucji kształcących kadry wymiaru sprawiedliwości o dołożenie wszelkich starań, by nie odwoływać szkoleń, tylko przeprowadzić je w wersji on-line lub ewentualnie przesunąć termin ich realizacji. EJTN opracował także zasady odwoływania hostingu przez instytucje krajowe oraz dodatkowe procedury potwierdzania przez EJTN udziału uczestników w szkoleniach, jako warunek zwrotu kosztów. Obecnie proces rekrutacji jest prowadzony w ramach struktur EJTN przy założeniu, że większość ze szkoleń zaplanowanych na najbliższy okres odbędzie się on-line. Niektóre ze szkoleń, które nie mogą odbyć się w tym formacie zostaną przeniesione na inny termin. Nie można także wykluczyć, że zostaną podjęte decyzje dotyczące odwołania poszczególnych szkoleń.
W przypadku podjęcia decyzji przez Dyrektora i Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w przedmiocie przedłużenia okresu zalecanej absencji szkoleniowej oraz po uzyskaniu przez Dział Współpracy Międzynarodowej informacji z EJTN w zakresie odwołania szkolenia, przeniesienia terminu jego realizacji albo zmiany jego formatu na e-learningowy będziecie Państwo na bieżąco informowani.
Przydatne informacje:
- Corporate Financial Policy for the Activities Implemented by EJTN
http://www.ejtn.eu/Documents/Linguistics/EJTN_CFP_2016.pdf
- FAQ - pytania i odpowiedzi w przedmiocie organizacji udziału w szkoleniach EJTN
http://www.ejtn.eu/Documents/Linguistics/FAQ_section.pdf