Środki zabezpieczające w postępowaniu karnym – 5 października 2018 r. Wrocław – K15/K/18
Data szkolenia: 5 października 2018 r.
Miejsce szkolenia: Sąd Okręgowy we Wrocławiu, Ul. Sądowa 1, Wrocław
Grupa docelowa: szkolenia dla sędziów i asesorów sądowych orzekających w wydziałach karnych, prokuratorów i asesorów prokuratury
Szkolenie dla regionu i apelacji wrocławskiej
Rekrutacja na szkolenia odbywa się wyłącznie poprzez Platformę Szkoleniową KSSiP - http://szkolenia.kssip.gov.pl/login
Wykładowcy
Krzysztof Eichstaedt
doktor nauk prawnych, sędzia Sądu Apelacyjnego w Łodzi i jednocześnie Przewodniczący II Wydziału Karnego w tym sądzie, wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie, członek kolegium redakcyjnego Medical Science Technology oraz Basic & Clinical Psychiatry, autor oraz współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych, z zakresu prawa karnego procesowego, materialnego i skarbowego, a także z pogranicza prawa i psychiatrii, współautor dużego komentarza do Kodeksu postępowania karnego oraz Komentarza do ustawy o ochronie zdrowia psychicznego, a nadto Metodyki pracy biegłego psychiatry, psychologa oraz seksuologa w sprawach karnych, nieletnich oraz wykroczeń, autor monografii Czynności sądu w postępowaniu przygotowawczym w polskim prawie karnym.
Zajęcia prowadzone będą w formie seminarium.
Tematyka szkolenia
Środki zabezpieczające w postępowaniu karnym
1. Nowy katalog środków zabezpieczających i przesłanki ich orzeczenia.
2. Orzekanie w przedmiocie środka zabezpieczającego.
3. Problematyka dowodu z opinii biegłych. Kryteria ocena opinii psychiatrycznej oraz przeprowadzonej obserwacji sądowo – psychiatrycznej.
4. Wykonanie orzeczenia co do środka zabezpieczającego, uchylenie środka zabezpieczającego. Ponowne orzeczenie środka zabezpieczającego o charakterze izolacyjnym. Najczęstsze uchybienia w opiniach sądowo-psychiatrycznych.
5. Praktyczne problemy związane z wykonaniem izolacyjnego, jak i nieizolacyjnych środków zabezpieczających.
6. Udział obrońcy w postępowaniu dotyczącym środka zabezpieczającego.
7. Przegląd orzecznictwa Sądu Najwyższego i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
Osoby odpowiedzialne ze strony organizatora
- merytorycznie:
Sędzia dr Janusz Konecki
tel. 81 458 37 58
e-mail: [email protected]
- organizacyjnie:
specjalista Małgorzata Wójtowicz-Dołęga
tel. (81) 458 37 52
e-mail: [email protected]
Zasady rekrutacji:
1. Rekrutacja na szkolenie odbywa się za pośrednictwem Platformy Szkoleniowej
- W celu zapisania się na listę uczestników należy zalogować się na istniejące konto, a w przypadku jego braku założyć konto użytkownika na stronie: http://szkolenia.kssip.gov.pl
- Instrukcja opisująca procedurę założenia konta znajduje się pod linkiem: http://www.kssip.gov.pl/szkolenia-ustawiczne
- W celu zapisania się na wybrane szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących, jeżeli miejsca na dane szkolenie zostały już wyczerpane bądź uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie).
2. Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
3. Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie (prosimy o sprawdzenie wiadomości, również spam).
4. W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych (m.in. założenie konta, weryfikacja konta, przypomnienie hasła) uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem platformy e-mail: [email protected], tel. 81 440 87 14 w godzinach 9.00-14.00