Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Nabór na międzynarodowe warsztaty poświęcone zastosowaniu Karty Praw Podstawowych EU (projekt E-NACT)

Krajowa Szkoła Sadownictwa i Prokuratury prowadzi nabór na międzynarodowe warsztaty organizowane przez Centrum Współpracy Sądowej przy Robert Schuman  Centre for Advanced Study  w ramach finansowanego przez Komisję Europejską (Fundamental Rights & Citizenship Programme ) projektu e-Nact. Celem tego projektu jest upowszechnienie wiedzy o zastosowaniu Karty Praw Podstawowych, jak również zainicjowanie dialogu na temat implementacji prawa UE w celu uniknięcia konfliktów normatywnych i jurysdykcyjnych.

 W ramach tego projektu zorganizowanych zostanie pięć wydarzeń - warsztatów międzynarodowych adresowanych do przedstawicieli zawodów prawniczych z Państw Członkowskich UE, na których Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury otrzymała po dwa miejsca.

Więcej informacji nt. projektu: e-NACT Project, przy czym przy naborze prowadzonym przez KSSiP obowiązują zasady opisane poniżej, a nie opisane na stronie projektu.

W 2018 roku planowane są trzy wydarzenia, natomiast pozostałe dwa (Data Protection oraz Asylum and Immigration Law) odbędą się w późniejszych terminach.

WARSZTAT 1. – Freedom of expression

Data szkolenia:

 

 

11-12 czerwca 2018 roku

Miejsce szkolenia:

 

 

European University Institute - Florencja

Grupa docelowa:

 

 

sędziowie  i asesorzy sądowi    (2 miejsca)

Forma zajęć:

 

 

warsztaty

Termin zgłoszeń:

 

 

5 marca 2018r.

Sygnatura:

 

 

M10/B1/18

Język roboczy:

 

 

Angielski, poziom B2 i wyższy

Link do Platformy Szkoleniowej KSSiP

 

 

 E-NACT_1

 

WARSZTAT 2.- Social Rights in the Labour Law

Data szkolenia:

 

 

4-5 października 2018 roku

Miejsce szkolenia:

 

 

 Free University of Brussels - Bruksela

Grupa docelowa:

 

 

sędziowie  i asesorzy sądowi    (2 miejsca)

Forma zajęć:

 

 

warsztaty

Termin zgłoszeń:

 

 

 10 lipca 2018r.

Sygnatura:

 

 

M10/B2/18

Język roboczy:

 

 

Angielski, poziom B2 i wyższy

Link do Platformy Szkoleniowej KSSiP

 

 

 E-NACT_2

 

 

WARSZTATY . – Children Protection

Data szkolenia:

 

 

 3-4 grudnia 2018 roku

Miejsce szkolenia:

 

 

 University of Florence - Florencja

Grupa docelowa:

 

 

sędziowie  i asesorzy sądowi    (2 miejsca)

Forma zajęć:

 

 

warsztaty

Termin zgłoszeń:

 

 

10 września 2018r.

Sygnatura:

 

 

M10/B3/18

Język roboczy:

 

 

Angielski, poziom B2 i wyższy

Link do Platformy Szkoleniowej KSSiP

 

 

 E-NACT_3

 

 Od uczestników warsztatów wymagana jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego (poziom B2 i wyższy) pozwalająca na zapoznanie się z materiałami szkoleniowymi, ale także na aktywne uczestnictwo w warsztatach. Ponadto, do udziału w szkoleniu niezbędna jest również ogólna znajomość tematyki wydarzenia. Zgodnie z zasadami obowiązującymi w projekcie, poza wyjątkowo uzasadnionymi sytuacjami, uczestnik może wziąć udział w jednym wydarzeniu.

Warunki uczestnictwa

Rekrutacja na warsztaty odbędzie się zgodnie z zasadami określonymi w Zarządzeniu Dyrektora Krajowej Szkoły nr 170/2016 w sprawie ustalenia procedury i kryteriów naboru na międzynarodowe wydarzenia szkoleniowe Krajowej Szkoły Sądownictwa
i Prokuratury
https://www.kssip.gov.pl/node/4016 - prosimy o uważne zapoznanie się z jego treścią.

Z uwagi na zakres tematyczny projektu w pierwszej kolejności rekrutowaniu będą wykładowcy KSSiP oraz sędziowie pełniący w sądach funkcje koordynatorów ds. współpracy międzynarodowej i praw człowieka.

Zgłoszenia na szkolenie należy dokonać w formie elektronicznej poprzez zapisanie się na listę oczekujących na Platformie Szkoleniowej KSSiP oraz przesłanie - w terminach wskazanych w ogłoszeniu - na adres [email protected] życiorysu w języku angielskim oraz dokumentu potwierdzającego znajomość języka angielskiego.

WAŻNE:

  1. Dokumenty zgłoszeniowe należy kierować wyłącznie pocztą elektroniczną na adres mailowy: [email protected] we wskazanym powyżej terminie ze wskazaniem w temacie wiadomości numeru szkolenia.
  2. Wszystkie załączniki należy opisać imieniem i nazwiskiem.
  3. W związku z tym, iż rekrutacja prowadzona jest wyłącznie drogą elektroniczną podanie adresu mailowego jest obowiązkowe.
  4. Prosimy w treści wiadomości mailowej o podpisanie się imieniem i nazwiskiem oraz podanie telefonu kontaktowego, nazwy jednostki oraz obszaru apelacji. W przypadku, gdy formularz zgłoszeniowy przekazywany jest za pośrednictwem sądu/prokuratury, prosimy o podanie danych kontaktowych (nr telefonu i nazwa jednostki).

Proces założenia konta na platformie szkoleniowej oraz zapisu na listę oczekujących na dane szkolenie jest dostępny pod adresem https://www.kssip.gov.pl/szkolenia-ustawiczne ).

O ostatecznej decyzji o zakwalifikowaniu uczestnicy zostaną powiadomieni drogą elektroniczną na wskazany przez nich adres mailowy najpóźniej w terminie – odpowiednio - do 6 marca 2018 roku (e-NACT_1), 11 lipca 2018 roku e-NACT_2) i 11 września 2018 roku (e-NACT_3). Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP w powyższym terminie jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.

Wpisanie się na listę oczekujących oraz przesłanie dokumentów na wskazany adres mailowy nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.

 

Zasady finansowania

Uczestnicy sami organizują transport do miejsca wydarzenia i wstępnie pokrywają jego koszt, który jest im zwracany do wysokości maksymalnej 350 EUR przez organizatorów po zakończeniu warsztatów.  Organizatorzy odpowiadają za rezerwację zakwaterowania i pokrywają bezpośrednio jego koszt (2 noce). Uczestnicy szkolenia mają zapewnione wyżywienie.

Uwaga, projekt nie przewiduje wypłaty diet!

Organizatorzy nie pokrywają kosztów ubezpieczenia uczestników szkolenia.

Data publikacji: 
2018-02-14 12:15
Data wytworzenia: 
2018-02-14 12:08
Autor treści: 
Katarzyna
Krysiak
Ostatnia zmiana: 
2018-02-14 12:17
Autor zmiany: 
Katarzyna
Krysiak