Since May 2017, EU Member States (except Ireland and Denmark) must have legislation in force to apply the European Investigation Order (EIO) in criminal matters covering all types of evidence.
This seminar will offer practical training on the application of the EIO for central authorities, judges, prosecutors, law enforcement officials as well as defence lawyers providing a platform for discussion across professions and EU Member States. At the same time, in-depth training will be offered to the individual professions by means of separate workshops. While judges, prosecutors and law enforcement officials will take a detailed look at the conditions for issuing and executing EIOs, defence lawyers will look at the rights of the defence in this regard.
Special focus will be given to the procedures and first experiences with the gathering of evidence and execution of EIOs in France, Italy, the Netherlands, Poland and Portugal.
Key topics
- The relation between the EIO and similar instruments such as the European Evidence Warrant, the 2000 MLA Convention, Joint Investigation Teams and their different application
- Proportionate, adequate, and applicable: scope and content of the EIO
- Conditions for issuing an EIO, channels for transmission, and the possibility to request the issuing of an EIO
- Investigative measures under the EIO and national exemptions
- Conditions for executing an EIO and grounds for refusal
- Legal remedies
- How to use the standard forms to issue and execute an EIO
- Support offered by Eurojust and the EJN
- The question of admissibility of evidence
- National particularities with regard to the gathering of evidence and the execution of the EIO in France, Italy, the Netherlands, Poland and Portugal
Seminarium organizowane we współpracy z Akademią Prawa Europejskiego (ERA).
Język roboczy: angielski.
Więcej informacji na stronie ERA:
https://www.era.int/cgi-bin/cms?_SID=c18924d06feafcfbbbf7dea4f74c647f373b198500571711935384&_sprache=en&_persistant_variant=/Events/Events%20by%20target%20group/Judges%20and%20Prosecutors&_bereich=artikel&_aktion=detail&idartikel=127386
Organizator zapewnia zakwaterowanie w Domu Aplikanta (2 noclegi) w terminie 28 lutego - 2 marca 2018 r. (pokoje jednoosobowe) oraz wyżywienie. Polscy uczestnicy nie płacą opłaty rejestracyjnej. Organizatorzy nie pokrywają kosztów dojazdu polskich uczestników.
Formularz aplikacyjny KSSiP do pobrania tutaj:
http://www.kssip.gov.pl/sites/default/files/formularz_kssip_9.doc#overlay-context=node/1678
Zgłoszenia należy kierować wyłącznie drogą mailową na adres: [email protected] , w temacie wpisując sygnaturę do dnia 10 stycznia 2018 r.
- Poprawnie wypełniony formularz zgłoszeniowy KSSiP należy kierować wyłącznie pocztą elektroniczną na adres mailowy: [email protected] we wskazanym powyżej terminie.
- W tytule wiadomości należy podać sygnaturę szkolenia.
- Do zgłoszenia należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię zdanego egzaminu państwowego z języka obcego w formie zeskanowanej JPG; PDF.
- Formularze nieczytelne nie będą brane pod uwagę.
- Wszystkie załączniki należy opisać imieniem i nazwiskiem.
- W związku z tym, iż rekrutacja prowadzona jest wyłącznie drogą elektroniczną podanie adresu mailowego w formularzu zgłoszeniowym jest obowiązkowe.
- Przesłanie formularzy zgłoszeniowych nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
- Prosimy w treści wiadomości mailowej o podpisanie się imieniem i nazwiskiem oraz podanie telefonu kontaktowego, nazwy jednostki oraz obszaru apelacji. W przypadku, gdy formularz zgłoszeniowy przekazywany jest za pośrednictwem sądu/prokuratury, prosimy o podanie danych kontaktowych (nr telefonu i nazwa jednostki).
Rekrutacja na szkolenie odbędzie się zgodnie z zasadami określonymi w Zarządzeniu Dyrektora Krajowej Szkoły nr 170/2016 w sprawie ustalenia procedury i kryteriów naboru na międzynarodowe wydarzenia szkoleniowe Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, dostępnym pod adresem: https://www.kssip.gov.pl/node/4016 - prosimy o uważne zapoznanie się z jego treścią.
Rekrutacja odbywa się za pośrednictwem platformy szkoleniowej KSSiP. Wpisanie się na listę oczekujących oraz przesłanie wypełnionego formularza aplikacyjnego nie są równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia przez użytkownika Platformy Szkoleniowej, że uzyskał on zgodę przełożonego na udział w szkoleniu.
Platforma Szkoleniowa Krajowej Szkoły |
W celu dokonania rejestracji na szkolenie za pośrednictwem Platformy Szkoleniowej Krajowej Szkoły należy:
- założyć konto użytkownika na Platformie Szkoleniowej: po wejściu na stronę główną KSSiP, dostępną pod adresem: www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję "Platforma szkoleniowa - Informacje i instrukcje obsługi". W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/. Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej. Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów;
- zapisać się na listę oczekujących na wybrane szkolenie za pośrednictwem Platformy Szkoleniowej Krajowej Szkoły - Po zalogowaniu się na Platformie szkoleniowej KSSiP http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ należy rozwinąć w polu „Szukaj” widocznym na dole strony opcje „Wyszukiwanie zaawansowane”. W polu sygnatura należy wpisać właściwą sygnaturę dla wybranego szkolenia i potwierdzić polecenie „Szukaj”. Następnie należy wybrać spośród wyłonionych tytułów interesujące nas szkolenie i nacisnąć na ten link. W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę oczekujących poprzez naciśnięcie linku do zapisu, który znajduje się u dołu ogłoszenia o szkoleniu.
- Zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej Krajowej Szkoły zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia przez użytkownika Platformy Szkoleniowej, że uzyskał on zgodę przełożonego na udział w szkoleniu.
- Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na szkolenie na Platformie Szkoleniowej Krajowej Szkoły nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
- W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem platformy pod numerem tel. 81 440 87 14.
|