Udział prokuratora w postępowaniu cywilnym i administracyjnym: postępowanie sądowo-administracyjne i postępowanie opiekuńcze, 19-21 marca 2018 r., K29/A/18
Krzysztof Kosieradzki prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie del. do Prokuratury Regionalnej w Warszawie.
Podstawowe zasady stosowania prawa międzynarodowego. Haska Konferencja prawa prywatnego międzynarodowego. Źródła konwencji haskich. Sposoby korzystania ze strony www.hcch.net, w tym ustalanie stron konwencji.
Konwencja Haska z dnia 25 października 1980 r. dotycząca cywilnych aspektów uprowadzenia dziecka za granicę jako jeden z najbardziej skutecznych instrumentów międzynarodowego prawa rodzinnego.
Konwencja Haska z dnia 25 października 1980 r. dotycząca cywilnych aspektów uprowadzenia dziecka za granicę jako regulacja powiązana z Rozporządzeniem 2201/2003 (Bruksela II bis). Projektowane zmiany Rozporządzenia 2201/2003 (Bruksela II bis) w zakresie mechanizmu nadbudowy.
Adopcje zagraniczne. Podstawowe akty prawne. Konwencja Narodów Zjednoczonych o Prawach Dziecka z 1989 roku. Europejska Konwencja o przysposobieniu dzieci z 1967 roku. Haska konwencja o ochronie dzieci i współpracy w dziedzinie przysposobienia międzynarodowego z 1993 roku. Odrębności procedur.
Udział prokuratora w postępowaniu sądowo – administracyjnym w świetle zmian wprowadzonych ustawą z dnia 7 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2017 r., poz. 935). Nowy środek prawny - sprzeciw od decyzji kasatoryjnej.
Skarga do sądu administracyjnego (metodyka sporządzania, wymogi formalne). Omówienie wybranych przykładów.
Skarga kasacyjna i zażalenie w postępowaniu sądowo-administracyjnym (przesłanki wniesienia, metodyka sporządzania i wymogi formalne).
Skarga kasacyjna i zażalenie w postępowaniu sądowo-administracyjnym. Omówienie wybranych przykładów.
Koordynacja z ramienia KSSiP:
-merytoryczna:
prokurator Beata Klimczyk
tel. 81 440 87 34
e-mail: b.klimczyk@kssip.gov.pl
-organizacyjna:
główny specjalista dr Monika Sędłak
tel. 81 440 87 22
e-mail: [email protected]
Zasady rekrutacji
1. Rekrutacja na szkolenie odbywa się za pośrednictwem Platformy Szkoleniowej
o W celu zapisania się na listę uczestników należy zalogować się na istniejące konto, a w przypadku jego braku założyć konto użytkownika na stronie: http://szkolenia.kssip.gov.pl
o Instrukcja opisująca procedurę założenia konta znajduje się pod linkiem:
http://www.kssip.gov.pl/szkolenia-ustawiczne
o W celu zapisania się na wybrane szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących, jeżeli miejsca na dane szkolenie zostały już wyczerpane bądź uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie).
2. Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
3. Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie (prosimy o sprawdzenie wiadomości, również spam).
4. W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych (m.in. założenie konta, weryfikacja konta, przypomnienie hasła) uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem platformy e-mail: [email protected], tel. 81 440 87 14 w godzinach 9.00-14.00.