Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Wybrane zagadnienia z metodyki pracy i umiejętności interpersonalne w pracy zawodowego kuratora rodzinnego- 27-29 września 2017r. Lublin-KR3/17

Data szkolenia: 27-29 września 2017 r.
Miejsce szkolenia: Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury w Lublinie
Grupa docelowa: zawodowi kuratorzy rodzinni

Szkolenie dla apelacji: białostockiej, gdańskiej, katowickiej, krakowskiej, lubelskiej, łódzkiej, poznańskiej, rzeszowskiej, szczecińskiej, warszawskiej, wrocławskiej

Rekrutacja na szkolenia odbywa się wyłącznie poprzez Platformę Szkoleniową KSSiP - http://szkolenia.kssip.gov.pl/login

 

Wykładowcy

Alina Prusinowska-Marek
mgr profilaktyki społecznej i resocjalizacji UW, kurator specjalista w III Zespole Kuratorskiej Służby Sądowej w SR Grodzisku Mazowieckim, superwizor w zakresie przeciwdziałania przemocy - certyfikat nr 47 nadany przez Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, specjalista  w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie - certyfikat nr 21  nadany przez Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, członek Rady ds. Przeciwdziałania Przemocy przy Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, mediator, laureatka wyróżnienia  "Złoty Telefon" 2007, członek honorowy Koalicji na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej.

Maria Zamiela-Kamińska
psycholog, Kierownik w II Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów w Sądzie Okręgowym w Warszawie, wieloletni biegły sądowy z zakresu psychologii, członek Sekcji Psychologii Sądowej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Wiceprzewodniczący II Instancji Sądu Koleżeńskiego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, wieloletni wykładowca w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie.

Zbigniew Miczek
sędzia Sądu Rejonowego w Tarnowie; w latach 2006-2007 delegowany do pełnienia obowiązków asystenta w Izbie Cywilnej Sądu Najwyższego; wykładowca KSSiP, autor publikacji z dziedziny prawa cywilnego procesowego oraz prawa upadłościowego w tym m.in.: „Jawność posiedzeń sądowych w postępowaniu cywilnym i jej wyłączenia (zagadnienia ogólne)”, Ius et Administratio 2005 r., Dostęp do informacji w działalności sądów Zajęcia prowadzone będą w formie seminarium i warsztatów.

Tematyka szkolenia

„Wybrane zagadnienia z metodyki pracy i umiejętności interpersonalne w pracy zawodowego kuratora rodzinnego”

1. Wykonanie czynności przymusowego odebrania dziecka przez kuratora sądowego w trybie art.598 k.p.c. oraz udział kuratora w kontaktach rodzica z dzieckiem lub osobą podlegającą opiece – aspekty prawne i metodologiczne.
2. Komunikacja werbalna i niewerbalna w kontaktach kuratora z podopiecznymi.
3. Metodyka sporządzania wywiadu środowiskowego i prowadzenia nadzoru w sprawach opiekuńczych, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii związanych z ryzykiem wystąpienia/ wystąpieniem przemocy w rodzinie.
4. Stres i uraz psychiczny w pracy kuratora, z uwzględnieniem istotności zarządzania ryzykiem podczas podejmowanych czynności.
5. Wieloaspektowość motywowania do zmiany szkodliwych zachowań, z uwzględnieniem szczególnych warunków pracy kuratora.
6. Ochrona danych osobowych, dostęp do informacji publicznej.

 

Osoby odpowiedzialne ze strony organizatora

    - merytorycznie:

  sędzia dr Janusz Konecki

  tel. (81) 458 37 58

   e-mail: [email protected]

 

organizacyjnie:

główny specjalista Monika Wolińska

tel.  (81) 458 37 49

e-mail: [email protected]

 

 

Zasady rekrutacji:

  1. W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:
    • Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia 2017/ SZKOLENIA WYJAZDOWE dla więcej niż jednej apelacji”
    • W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
    • Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
    • W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2017”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
    • W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie).

2.     Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.

3.     Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.

4.     Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.

5.      W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych (m.in. założenie konta, weryfikacja konta, przypomnienie hasła) uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem platformy pod numerem tel. 81 440 87 14 w godzinach 9.00-14.00

Data publikacji: 
2017-04-14 11:57
Data wytworzenia: 
2017-04-14 11:53
Autor treści: 
Monika
Wolińska
Ostatnia zmiana: 
2017-04-14 11:57
Autor zmiany: 
Agnieszka
Welenc