Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Szkolenie C16/B/17, Prawo własności intelektualnej., 4-6 września 2017 r. OS Dębe

Szkolenie C16/B/17
Temat: Prawo własności intelektualnej.
Data szkolenia:    04 - 06 września 2017 r.
Miejsce szkolenia:   KSSiP, Ośrodek Szkoleniowy w Dębem
Grupa docelowa:  sędziowie orzekający w wydziałach cywilnych i gospodarczych sądów okręgowych i apelacyjnych, a także prokuratorzy i asesorzy prokuratury zajmujący się sprawami z zakresu prawa cywilnego- wszystkie apelacje

Wykładowcy

Beata Piwowarska sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, specjalista w sprawach z zakresu własności przemysłowej, wykładowca na szkoleniach krajowych i zagranicznych z zakresu ochrony praw własności przemysłowej.

Justyna Ożegalska-Trybalska - doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Własności Intelektualnej UJ, wykładowca prawa, prawa znaków towarowych, prawa patentowego na UJ, krajowych i zagranicznych szkoleniach z zakresu własności intelektualnej. Arbiter w Sądzie Polubownym ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji.

Tematyka szkolenia

  1. Kumulacja podstaw prawnych w praktyce sądowej – istota problemu.

  2. Kumulacja podstaw prawnych w teorii.

  3. Ochrona znaku towarowego na gruncie prawa własności przemysłowej, ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
  4. Naruszenie i kumulatywna ochrona znaków towarowych i innych oznaczeń odróżniających w Internecie na gruncie prawa własności przemysłowej i ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji .
  5. Naruszenie praw autorskich w Internecie.
  6. Ochrona firmy i nazwy przedsiębiorstwa.

  7. Zarzuty w postępowaniach w sprawach o naruszenie: zakres ochrony, przedawnienie, wyczerpanie, stan rzeczy osądzonej.
  8. Ograniczenia prawa ochronnego na znak towarowy, prawa z rejestracji wzoru przemysłowego oraz praw autorskich do wzoru przemysłowego jako utworu.

    Szkolenie skierowane jest do sędziów orzekających w wydziałach cywilnych i gospodarczych sądów OKRĘGOWYCH I APELACYJNYCH.

    Limity dla sędziów orzekających w wydziałach cywilnych i gospodarczych sądów OKRĘGOWYCH I APELACYJNYCH z podziałem na poszczególne apelacje w Edycji B:

    1. Białystok- 3

    2. Gdańsk- 6

    3. Katowice- 6

    4. Kraków- 5

    5. Lublin- 3

    6. Łódź- 5

    7. Poznań- 4

    8. Rzeszów- 2

    9. Szczecin- 3

    10. Warszawa- 7

    11. Wrocław -6

    Limit dla prokuratorów i asesorów prokuratury: 5 miejsc.
    Osoby odpowiedzialne ze strony organizatora

        - merytorycznie:

      sędzia Paweł Zdanikowski

      tel. (81) 440 87 27

       e-mail: [email protected]

    - organizacyjnie:
    starszy inspektor Katarzyna Ścibak
    tel. 81 458 37 43
    e-mail: [email protected]

     

    Zasady rekrutacji:

    W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:

    1.     Zapisać się na listę oczekujących za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia 2017”.- Szkolenia wyjazdowe dla więcej niż jednej apelacji"

    ·         W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiPwww.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa- Informacje”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, regulamin, z którymi należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ . Wybranie opcji "Platforma Szkoleniowa-Logowanie" spowoduje bezpośrednie przejście na Platformę Szkoleniową KSSiP.

    ·         Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.

    ·         Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.

    ·         W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2017”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.

    ·         W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących  jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie)

    2.     Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.

    3.     Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Realizacji Szkoleń KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.

    4.     Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.

     

     

Data publikacji: 
2017-04-06 12:03
Data wytworzenia: 
2017-03-31 08:54
Autor treści: 
Katarzyna
Ścibak
Ostatnia zmiana: 
2017-04-06 12:03
Autor zmiany: 
Adam
Czerwiński