Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Seminarium "Gwarancje proceduralne w UE", 2-3 marca 2017 r., Kraków

Data szkolenia: 02-03-2017 - 03-03-2017
Miejsce szkolenia: Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury, Kraków
Grupa docelowa: sedziowie, prokuratorzy
Forma zajęć: seminarium
Termin zgłoszeń: 22.01.2017 (brak wolnych miejsc)
Sygnatura: M18/17
Języki robocze: polski, angielski
Tematyka szkolenia

Od listopada 2016 r. prawie wszystkie kraje członkowskie UE muszą zagwarantować osobom oskarżonym i podejrzanym prawo do tłumaczenia ustnego i pisemnego, prawo do informacji i prawo dostępu do adwokata, wdrażając w tym celu postanowienia określonych dyrektyw UE. Sędziowie, adwokaci, funkcjonariusze organów ścigania, a także tłumacze będą zobowiązani do respektowania tych praw podczas wykonywania codziennych obowiązków.

 Kluczowe zagadnienia

Kiedy wymagane jest tłumaczenie ustne? Co to są „istotne dokumenty”? Jakie środki ochrony prawnej zapewniają państwa członkowskie? Kluczowe kwestie związane z prawem do tłumaczenia ustnego i tłumaczenia pisemnego wynikającym z dyrektywy 2010/64/UE.

Kiedy należy przekazać oskarżonemu lub podejrzanemu pouczenie o prawach? Jakie materiały sprawy można udostępniać? Kluczowe kwestie związane z prawem do informacji wynikającym z dyrektywy 2012/13/UE

Przesłuchania prowadzone przez policję w obecności adwokata? Obowiązkowa pomoc prawna?

Kluczowe kwestie związane z prawem dostępu do adwokata wynikającym z dyrektywy 2012/13/UE i prawem do pomocy prawnej.

Główne elementy dyrektyw w sprawie domniemania niewinności i gwarancji proceduralnych dla dzieci w postępowaniu karnym.

Aktualne definicje wynikające z orzecznictwa ETPC.

Na dobry początek: pierwsze orzeczenia TSUE: I. Balogh (C-25/15) i G. Covaci (C-216/14)

Doświadczenia praktyczne z Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Grecji, Malty i Polski.

 

Języki robocze: polski, angielski z tłumaczeniem symultanicznym

Liczba uczestników: 50 , w tym 10 z Polski

Termin: 1 marca 2017 r. (dzień dojazdowy), 2-3 marca 2017 r. (seminarium)

Termin zgłaszania się: 22.01.2017 r.

Miejsce: Kraków, siedziba KSSiP, ul. Przy Rondzie 5

Osoba odpowiedzialna za koordynację szkolenia:

Olga Binert-Mielko

tel. 81 440 87 16

e-mail: [email protected]

Organizator zapewnia zakwaterowanie w Domu Aplikanta (2 noclegi) w terminie 1-3 marca 2017 r. (pokoje jednoosobowe) oraz wyżywienie. Polscy uczestnicy nie płacą opłaty rejestracyjnej. Organizatorzy nie pokrywają kosztów dojazdu polskich uczestników.

 

Szczegółowe informacje na:

https://www.era.int/cgi-bin/cms?_SID=ca5fd3297a4628d9caa76f478504e20e37b8444800519246546236&_sprache=en&_persistant_variant=/Events/Browse%20all%20events&_bereich=artikel&_aktion=detail&idartikel=126371

 

PROGRAM:

https://www.era.int/upload/dokumente/18972.pdf

 

 

Seminarium organizowane w ramach projektu koordynowanego przez Akademię Prawa Europejskiego (ERA).

 

O zakwalifikowaniu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP, zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne  z posiadaniem przez użytkownika Platformy Szkoleniowej
uprzedniej zgody przełożonego na udział w szkoleniu.

Informujemy, że automatyczny zapis na szkolenie dostępny jest wyłącznie dla osób, które uzupełniły dane o miejscu zatrudnienia i wykonywanym zawodzie w swoim profilu.

Prosimy o uzupełnienie danych w profilach.

Zasady rekrutacji:

 

W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:

1.     Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia międzynarodowe 2017”.

·         W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiPwww.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa- Informacje”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, regulamin, z którymi należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ . Wybranie opcji "Platforma Szkoleniowa-Logowanie" spowoduje bezpośrednie przejście na Platformę Szkoleniową KSSiP.

·         Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.

·         Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.

·         W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia międzynarodowe 2017”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.

·         W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących  jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie).

2.     Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.

3.     Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.

4.     Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.

 

Data publikacji: 
2016-12-23 11:59
Data wytworzenia: 
2016-12-23 11:46
Autor treści: 
Olga
Binert-Mielko
Ostatnia zmiana: 
2017-01-04 13:20
Autor zmiany: 
Olga
Binert-Mielko