Objective
This third seminar in a series of five co-funded by the European Commission on issues related to detention will focus on the impact of detention on prisoners, as well as issues related to juvenile justice and detention, especially Directive (EU) 2016/800 on procedural safeguards for children who are suspects or accused persons in criminal proceedings, as well as issues surrounding the proper use of Framework Decision 2008/909/JHA on the transfer of prisoners.
Key topics
- Impact assessment of detention on prisoners: comparison of different practices in Member States
- Focus on juvenile justice in relation to detention and the new Directive (EU) 2016/800 on the rights of children suspected or accused in criminal proceedings
- The application and correct use of Framework Decision 2008/909/JHA on the transfer of prisoners
Participation
Accommodation for a maximum of two nights (26-27 October 2016) up to €150 per night will be reimbursed by ERA upon receipt of the original receipts and invoices after the seminar.
Please note that these rules do not apply to representatives of EU Institutions and Agencies and all residents of non-EU states, who should cover their own accommodation. Participants should come from eligible EU Member States (the UK and Denmark do not participate in the Justice Programme 2014-2020).
Participants are asked to book their own travel, which will not be reimbursed, and accommodation.
Accommodation suggestion
Hotel EXE Moncloa (breakfast included): 112 euros/night The rooms will stay booked until 12 September. On 13 September 2016 they will be released and we can not guarantee their availability and rate. Participants interested in these rooms must contact Ms Esther González via email: [email protected] to make a reservation.
Who should attend?
Judges, prosecutors, lawyers in private practice, ministry officials, and officials from judicial training institutions, prison administrations, the probation system and prison monitoring bodies.
Więcej szczegółów na: https://www.era.int/cgi-bin/cms?_SID=9783ef7f046d3e8cf0a5f3f236ddffc80499f45000500433560560&_sprache=en&_bereich=artikel&_aktion=detail&idartikel=125677
Formularz aplikacyjny KSSiP : http://www.kssip.gov.pl/sites/default/files/formularz_kssip_9.doc#overlay-context=node/1678
Zasady finansowania
Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury pokrywa opłatę rejestracyjną. ERA zwraca koszt dwóch noclegów (do kwoty 150 euro za jeden nocleg) oraz zapewnia wyżywienie w trakcie seminarium. Koszty podróży uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.
Zgłoszenia (formularz KSSiP i ERA) należy kierować wyłącznie drogą mailową na adres: [email protected] , w temacie wpisując sygnaturę M8/AB/16 do dnia 2 października 2016 r.
Zasady rekrutacji:
1. Poprawnie wypełnione formularze zgłoszeniowe należy kierować wyłącznie pocztą elektroniczną na adres mailowy: [email protected] we wskazanym powyżej terminie. 2. W tytule wiadomości należy podać sygnaturę szkolenia. 3. Do zgłoszenia należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię zdanego egzaminu państwowego z języka obcego w formie zeskanowanej JPG; PDF. 4. Formularze nieczytelne nie będą brane pod uwagę. 5. Wszystkie załączniki należy opisać imieniem i nazwiskiem. 6. W związku z tym, iż rekrutacja prowadzona jest wyłącznie drogą elektroniczną podanie adresu mailowego w formularzu zgłoszeniowym jest obowiązkowe. 7. Przesłanie formularzy zgłoszeniowych nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie. 8. Prosimy w treści wiadomości mailowej o podpisanie się imieniem i nazwiskiem oraz podanie telefonu kontaktowego, nazwy jednostki oraz obszaru apelacji. W przypadku, gdy formularz zgłoszeniowy przekazywany jest za pośrednictwem sądu/prokuratury, prosimy o podanie danych kontaktowych (nr telefonu i nazwa jednostki).
Warunki uczestnictwa
Rekrutacja na szkolenie odbędzie się zgodnie z zasadami określonymi w Zarządzeniu Dyrektora Krajowej Szkoły nr 170/2016 w sprawie ustalenia procedury i kryteriów naboru na międzynarodowe wydarzenia szkoleniowe Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury https://www.kssip.gov.pl/node/4016 - prosimy o uważne zapoznanie się z jego treścią.
Rekrutacja odbywa się za pośrednictwem platformy szkoleniowej KSSiP. Wpisanie się na listę oczekujących oraz przesłanie wypełnionego formularza aplikacyjnego nie są równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia przez użytkownika Platformy Szkoleniowej, że uzyskał on zgodę przełożonego na udział w szkoleniu.
Platforma Szkoleniowa Krajowej Szkoły
W celu dokonania rejestracji na szkolenie za pośrednictwem Platformy Szkoleniowej Krajowej Szkoły należy:
- założyć konto użytkownika na Platformie Szkoleniowej: po wejściu na stronę główną KSSiP, dostępną pod adresem: www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję "Platforma szkoleniowa - Informacje i instrukcje obsługi". W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy, z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/. Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej. Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów;
- zapisać się na listę oczekujących na wybrane szkolenie za pośrednictwem Platformy Szkoleniowej Krajowej Szkoły - po zalogowaniu się na Platformę w sekcji "Kursy" należy odnaleźć zakładkę "Szkolenia międzynarodowe 2016", gdzie zostało zamieszczone wybrane szkolenie.
Zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej Krajowej Szkoły zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia przez użytkownika Platformy Szkoleniowej, że uzyskał on zgodę przełożonego na udział w szkoleniu.
- Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na szkolenie na Platformie Szkoleniowej Krajowej Szkoły nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
- W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem platformy pod numerem tel. 81 440 87 14.
|