Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Rekrutacja na wymiany dwustronne sądów / prokuratur w ramach Programu Wymiany EJTN w 2016 roku

Termin wymian: III i IV kwartał 2016 roku
Rodzaj wymian: wymiany o charakterze instytucjonalnym, grupowym
Grupa docelowa: delegacje sądów / prokuratur

Dział Współpracy Międzynarodowej KSSIP uprzejmie informuje, iż Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury prowadzi w ramach Programu Wymiany EJTN nabór kandydatów na krótkoterminowe wymiany dla sądów / prokuratur realizowane w drugim półroczu 2016 roku pod nazwą projektu: „BILATERAL GROUP EXCHANGES BETWEEN COURTS / PROSECUTOR’S OFFICES.”

Przedmiot wymiany: jednostronna wizyta w wybranym partnerskim sądzie/prokuraturze poza granicami Polski realizowana w ramach Programu Wymiany EJTN z dofinansowaniem Komisji Europejskiej.

Podmiot aplikujący: sąd / prokuratura z Polski .

Cel wymiany: budowanie wzajemnego zaufania i zrozumienia pomiędzy uczestnikami europejskiego wymiaru sprawiedliwości oraz wzmacnianie wspólnej kultury i dobrych obyczajów w sądownictwie zjednoczonej Europy.

Ramy organizacyjne wymiany:
  • Czas trwania wymiany: 1 tydzień;

Strony wstępnie deklarują termin realizacji wymiany w deklaracji partnerskiej dołączonej do wniosku. Wymiana powinna zostać zrealizowana w terminie do 31 grudnia 2016 roku.

  • Liczba uczestników wymiany: dwa sądy / jednostki prokuratury z dwóch różnych państw członkowskich UE wyznaczają grupę członków delegowanych do udziału w wymianie; delegacja sądu / prokuratury liczy maksymalnie 5 uczestników delegowanych z tego sądu / prokuratury;
  • Język roboczy: określony w porozumieniu sądów uczestniczących w wymianie; EJTN nie pokrywa kosztów tłumaczeń;
  • Zasada wzajemności: w związku z ustaleniami Grupy Roboczej ds. Programu Wymiany z marca 2016 roku w jednym roku kalendarzowym może być realizowana w ramach przedmiotowego projektu tylko jedna wizyta w relacjach między partnerami projektu; w związku z powyższym sądy / prokuratury uczestniczące w projekcie pilotażowym realizowanym w 2015 roku są proszone o ponowne aplikowanie do projektu w celu realizacji rewizyty w 2016 roku.
Zasady składania wniosku:
  1. EJTN ogłasza nabór wniosków za pośrednictwem narodowych punktów kontaktowych EJTN;
  2. Wniosek składa sąd / prokuratura aplikująca o wyjazd na wymianę ze wskazaniem osób kontaktowych w każdej z jednostek uczestniczących w projekcie wymiany bilateralnej. Wniosek składany jest do EJTN za pośrednictwem krajowych punktów  kontaktowych ds. Programu Wymiany EJTN.
  3. Wniosek powinien zawierać precyzyjne dane organizacyjne, tj. wskazanie partnerów wymiany (dane sądów / prokuratur), określony cel wymiany, projekt programu wymiany ze wskazaniem tematów merytorycznych planowanej wizyty, proponowany skład delegacji / uczestników wymiany oraz określony język roboczy wizyty.
  4. Kluczowym elementem wniosku formalnego jest pisemna deklaracja partnerów wymiany o woli podjęcia współpracy w ramach projektu wymian bilateralnych Programu Wymiany EJTN.
  5. Wniosek powinien być sporządzony w języku angielskim lub języku francuskim.
Zasady finansowania wymiany:

EJTN wypłaca bezpośrednio uczestnikom wymiany dzienne diety na pokrycie kosztów wyżywienia i zakwaterowania na czas trwania wymiany według obowiązujących w danym państwie stawek oraz zwraca koszty podróży w kwocie do 400 EUR. Zasady tożsame z polityką finansowania krótkoterminowych staży dla sędziów i prokuratorów organizowanych w ramach Programu Wymiany EJTN. EJTN nie partycypuje w kosztach organizacyjnych poniesionych przez instytucję goszczącą wizytę.

  • Ocena wymiany: raport ewaluacyjny powinien być składany zgodnie z przyjętym przez EJTN wzorcem formularza i powinien zawierać informacje uzyskane na podstawie oceny wymiany od obu partnerów, tj. instytucji wysyłającej delegację na wymianę i instytucji goszczącej wymianę.

Zasady finansowania udziału w Programie Wymiany EJTN:

Szczegółowe informacje organizacyjne odnośnie krótkoterminowych staży/wymian odbywanych w ramach Programu Wymiany EJTN, w tym procedura rejestracji, refundacji, ewaluacji końcowej:
http://www.ejtn.eu/Exchange-Programme/Activities/Short-term-exchanges/

W celu zgłoszenia aplikacji na wymiany bilateralne sądów / prokuratur należy przesłać wypełniony wniosek na wskazany adres mailowy Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Programu Wymiany EJTN w Dziale Współpracy Międzynarodowej KSSIP:
[email protected] w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14 lipca 2016 roku do godz. 10.00.

Dział Współpracy Międzynarodowej Krajowej Szkoły dokonuje wstępnej analizy zarejestrowanych wniosków i rekomenduje aplikacje do akceptacji przez Sekretariat EJTN. O ostatecznej kwalifikacji wniosku i przydziale miejsc na wymiany bilateralne decyduje EJTN.

Osoba kontaktowa :
Anna Natorska-Michrowska
Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury
ul. Krakowskie Przedmieście 62
20-076 Lublin
e-mail: [email protected]

 

Data publikacji: 
2016-06-30 15:21
Data wytworzenia: 
2016-06-30 13:04
Autor treści: 
Anna
Natorska-Michrowska
Ostatnia zmiana: 
2016-06-30 15:29
Autor zmiany: 
Rafał
Nozdryn-Płotnicki