Uprzejmie informujemy, iż Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury we współpracy z partnerami z Czech, Słowacji, Słowenii i Chorwacji organizuje serię seminarium językowe z zakresu specjalistycznego języka angielskiego i niemieckiego dla sędziów orzekających w sprawach z zakresu prawa karnego i prokuratorów.
Cel seminarium i założenia programowe:
Celem seminarium jest podnoszenie kompetencji językowych uczestników, aby usprawnić współpracę i wymianę informacji między instytucjami wymiaru sprawiedliwości z różnych państw członkowskich Unii Europejskiej.
Termin i miejsce seminarium:
27 czerwca – 1 lipca 2016r. Kromieryż (Czechy)
Sygnatura: M14/B/16
Język: j. niemiecki
Zasady finansowania:
Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury (KSSiP) wypłaca diety na pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia oraz zwraca koszty transportu do kwoty 400 EUR. Uczestnicy zobowiązani są do zorganizowania podróży we własnym zakresie. Szczegółowe zasady dotyczące zwrotu kosztów zakwaterowania i wyżywienia oraz zwrotu kosztów transportu zostaną przesłane zakwalifikowanym uczestnikom bezpośrednio przez KSSiP.
Zasady rekrutacji:
- Znajomość języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie B1-B2. Do zgłoszenia należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię dokumentu zdanego egzaminu państwowego z języka obcego w formie zeskanowanej JPG, PDF. W przypadku braku wyżej wymienionego dokumentu potwierdzającego znajomość języka obcego KSSiP zastrzega sobie prawo weryfikacji znajomości zadeklarowanego poziomu języka obcego.
- Przy rekrutacji będzie brana pod uwagę zasada równości płci oraz zasada równowagi geograficznej.
- W szkoleniu nie mogą brać udziału osoby, które uczestniczyły w latach ubiegłych w seminariach językowych organizowanych przez partnerów KSSiP (np. szkołę hiszpańską, rumuńską, czeską lub włoską itp.).
- Uczestnik jest zobowiązany wypełnić czytelnie formularz aplikacyjny.
- Formularze nieczytelne nie będą brane pod uwagę. Podanie adresu mailowego jest obowiązkowe.
- Osoby zakwalifikowane do udziału w seminarium zostaną poinformowane mailowo lub za pośrednictwem platformy internetowej najpóźniej do dnia 31 maja br. Nieotrzymanie informacji we wskazanym terminie oznacza niezakwalifikowanie do udziału w seminarium. Osoby niezakwalifikowane umieszczane są na liście rezerwowej.
1. W celu dokonania rejestracji na szkolenie należy:
a) wypełnić formularz aplikacyjny i przesłać na adres [email protected] do dnia 15 czerwca br.
b) dokonać zapisu na listę oczekujących na platformie szkoleniowej KSSiP
- W celu zapisania się na listę oczekujących należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
- Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
- W celu zapisania się na seminarium po zalogowaniu się na platformę w sekcji „Kategorie kursów” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia międzynarodowe 2016”, gdzie zostało zamieszczone poszczególne szkolenia.
- W celu rejestracji na seminarium należy zapisać się na listę oczekujących.
- Wypełnienie formularza aplikacyjnego nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na seminarium.
- Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na platformie szkoleniowej KSSiP, nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
- W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem: [email protected] .
|