Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Zmarł Aleksander Głazek, wieloletni dyrektor Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie.

fotoZ wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Aleksandra Głazka, Dyrektora Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Prof. dr Jana Sehna w Krakowie.

Dla wszystkich, którzy mieli zaszczyt zetknąć się z Panem Dyrektorem na zawsze pozostanie on niedoścignionym wzorem aktywności, pracowitości i profesjonalizmu. Takim też pozostanie w pamięci i myślach wszystkich pracowników oraz sędziów i prokuratorów delegowanych do Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Byliśmy i pozostaniemy pod wielkim urokiem Jego kunsztu organizatorskiego, talentu menagerskiego ale również wiedzy i predyspozycji, które objawiał jako doskonały biegły, wykładowca i autor licznych publikacji przede wszystkim z zakresu jego ukochanej kryminalistyki.

Pod jego kierownictwem Instytut Ekspertyz Sądowych stał się znaną i uznaną nie tylko w naszym kraju ale również w świecie instytucją. Instytucją, która zawsze kojarzy się z profesjonalizmem i wszystkim co najlepsze w naukach sądowych, zarówno w zakresie opiniowania jak i szkolenia kadr sędziowskich i prokuratorskich oraz przygotowywania i doskonalenia warsztatu pracy biegłych.

Krajowa Szkoła, a wcześniej Krajowe Centrum Szkolenia Kadr Sądów Powszechnych i Prokuratury jako instytucje blisko współpracujące z Instytutem nieustannie uzyskiwały kolejne dowody potwierdzające powyższą opinię.

Szkolenia i inne formy doskonalenia zawodowego adresowane do kadr sądownictwa i prokuratury realizowane we współpracy z Instytutem, przy osobistym bardzo aktywnym zaangażowaniu Pana Dyrektora Aleksandra Głazka, zawsze cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem i były bardzo wysoko oceniane zarówno pod względem merytorycznym jak i organizacyjnym.

Pan Dyrektor Aleksander Głazek był także cenionym wykładowcą młodego pokolenia prawników: studentów oraz aplikantów sądowych i prokuratorskich. Z jego inicjatywy i przy wielkim udziale własnym, na stałe, do kalendarza najważniejszych, corocznych przedsięwzięć szkoleniowych adresowanych do aplikantów prokuratorskich wszedł Turniej Wiedzy Kryminalistycznej. Jego laureaci stanowią dzisiaj kuźnię profesjonalnych kadr prokuratorskich.

Był człowiekiem zawsze życzliwym służącym pomocą i wsparciem wszystkim, którzy tego oczekiwali. Swoje bardzo aktywne, niezwykłe życie poświęcił przede wszystkim Instytutowi i naukom sądowym.

Pozostanie w sercach osób zatrudnionych w Krajowej Szkole, a szczególnie tych, którzy mieli szczęście znać Go od wielu lat i którzy nigdy nie pogodzą się z Jego odejściem.
Dyrektor i pracownicy Krajowej Szkoły

Data publikacji: 
2013-08-08 15:05
Data wytworzenia: 
2013-08-08 15:05
Ostatnia zmiana: 
2013-08-08 13:00