Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Praktyczne zastosowanie instrumentów współpracy sądowej w sprawach cywilnych i handlowych

Uprzejmie informujemy, że Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury we współpracy
z Najwyższą Radą Sądownictwa w Rumunii prowadzi nabór na konferencję międzynarodową organizowaną w ramach programu unijnego „Civil Justice Programme” na temat:

 

Praktyczne zastosowanie instrumentów współpracy sądowej
w sprawach cywilnych i handlowych”

(Practical exercises in implementing the judicial cooperation instruments
in civil and commercial matters’)
.

 

GRANT AGREEMENT NO. JUST/2013/JCIV/AG/4634

 

Projekt jest realizowany we współpracy z Najwyższą Radą Sądownictwa Rumunii oraz z Akademią Prawa Europejskiego (ERA) przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt przewiduje realizację łącznie 6 wydarzeń szkoleniowych w latach 2014-2015: 4 seminaria poświęcone będą współpracy sądowej w sprawach cywilnych szczególnie w odniesieniu do sprawa z zakresu spraw małżeńskich i  prawa rodzinnego, zaś 2 seminaria poświęcone będą  współpracy sądowej w sprawach handlowych z zakresu spraw upadłościowych. Seminaria są adresowane do sędziów Rumunii, Polski, Belgii, Bułgarii, Włoch i Hiszpanii.

 

W trakcie szkoleń zostaną omówione m.in. następujące akty prawne:

  1. Rozporządzenie Rady nr 2201/2003 z dnia 27 listopada 2003 r. dotyczące jurysdykcji oraz uznawania i wykonywania orzeczeń w sprawach małżeńskich oraz w sprawach dotyczących odpowiedzialności rodzicielskiej
  2. Postępowanie upadłościowe i Rozporządzenie Rady nr44/2001 z dnia 22 grudnia 2000 r. dotyczące jurysdykcji, uznawania i implementacji orzeczeń w sprawach cywilnych i handlowych (Bruksela I)

 

Aktualnie Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP prowadzi rekrutację na konferencję podsumowującą.

 

 

Data szkolenia: 22-23 października 2015r.

Miejsce szkolenia: Bukareszt

Liczba miejsc: 5

Forma zajęć: seminarium i warsztaty

Sygnatura: M18/F/15

Uczestnicy: sędziowie

Termin zgłoszeń: 31 sierpnia 2015r.

 

Uczestnicy seminarium powinni wykazać się min. średnią znajomością unijnych aktów prawnych i mechanizmów w zakresie przedmiotu szkolenia. Wszyscy uczestnicy szkoleń powinni wykazać się biegłą znajomością języka angielskiego.

 

 

Zasady finansowania:

Koszty podróży i transportu lokalnego będą refundowane przez organizatorów po zakończeniu wydarzenia w limicie do 450 EUR od osoby. Organizatorzy wypłacają uczestnikom diety w kwocie 170 EUR na pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia na czas trwania seminarium. Refundacja kosztów podróży będzie odbywać się na podstawie przesłanych do organizatorów w Rumunii dokumentów wskazanych przez organizatorów. Wypłata kwot per diem nastąpi po zakończeniu seminarium.

Uczestnicy szkolenia organizują podróż lotniczą we własnym zakresie. Wszelkie szczegóły organizacyjne będą przekazane zakwalifikowanym osobom w późniejszym terminie.

 

Warunki uczestnictwa:

  1. Znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B2. Do zgłoszenia należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię dokumentu zdanego egzaminu państwowego
    z języka obcego w formie zeskanowanej JPG, PDF. W przypadku braku wyżej wymienionego dokumentu potwierdzającego znajomość języka obcego KSSiP zastrzega sobie prawo weryfikacji znajomości zadeklarowanego poziomu języka obcego.
  2. Związek tematyki szkolenia z zakresem obowiązków.
  3. Czytelne wypełnienie formularzy aplikacyjnych. Formularze nieczytelne nie będą brane pod uwagę. Podanie adresu mailowego jest obowiązkowe.
  4. KSSiP w porozumieniu z organizatorami podejmie ostateczną decyzję o zakwalifikowaniu uczestników do udziału w konferencji.
  5. Przesłanie formularzy zgłoszeniowych nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na konferencję.
  6. Pierwszeństwo udziału w  konferencji mają osoby,  które nie brały udziału w poprzednich seminariach organizowanych w ramach projektu.
  7.  Pierwszeństwo udziału w seminariach mają osoby nieuczestniczące lub uczestniczące sporadycznie w seminariach międzynarodowych.

Zasady rekrutacji:

  1. W celu dokonania rejestracji na szkolenie należy:
  1. wypełnić formularze aplikacyjne i przesłać je do dnia 31 sierpnia 2015r. na adres [email protected] ze wskazaniem sygnatury szkolenia w temacie wiadomości.
  2. dokonać zapisu na listę oczekujących na platformie szkoleniowej KSSiP
  1. W celu zapisania się na listę oczekujących należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
  2. Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
  3. W celu zapisania się na wybrane seminarium po zalogowaniu się na platformę w sekcji „Kategorie kursów” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia międzynarodowe 2015”, gdzie zostało zamieszczone szkolenie.
  4. W celu rejestracji na konferencję należy zapisać się na listę oczekujących.
  1. Wypełnienie formularza aplikacyjnego nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
  2. Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem platformy szkoleniowej najpóźniej do dnia 20 września 2015r. o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP w powyższym terminie jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.
  3. Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
  4. W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem: [email protected] .

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP, zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia przez użytkownika Platformy Szkoleniowej, że uzyskał on zgodę przełożonego na udział w szkoleniu.

 

Prosimy w treści wiadomości mailowej o podpisanie się imieniem i nazwiskiem. W przypadku, gdy formularz zgłoszeniowy przekazywany jest za pośrednictwem sądu/prokuratury, prosimy o podanie danych kontaktowych osoby przekazującej formularz (imię, nazwisko, numer telefonu i nazwa jednostki).

 

Data publikacji: 
2015-07-13 15:08
Data wytworzenia: 
2015-07-13 10:39
Autor treści: 
Anna
Mendel
Ostatnia zmiana: 
2015-07-13 15:08
Autor zmiany: 
Agnieszka
Welenc