Nabór uzupełniający na Program wymiany krótkoterminowej dla sędziów i prokuratorów - EJTN Exchange Programme 2015
Dział Współpracy Międzynarodowej KSSIP prowadzi nabór uzupełniający na tegoroczne krótkoterminowe wymiany stażowe organizowane w ramach Programu Wymiany EJTN. Obecnie do wykorzystania pozostało 19 wolnych miejsc. Ogółem w 2015 roku dla polskich sędziów i prokuratorów przeznaczono 82 miejsca na wymianach stażowych dwutygodniowych.
Polscy sędziowie i prokuratorzy mogą uczestniczyć w dwutygodniowych stażach odbywających się w państwach członkowskich UE. Osoby zainteresowane uczestnictwem w Programie uprzejmie prosimy o zapoznanie się z formularzem zgłoszeniowym w języku angielskim lub francuskim oraz aktualnym przewodnikiem wymiany.
Uczestnik zgłaszający się do udziału w programie wymiany wyraża zgodę na objęcie funkcji opiekuna 1 osoby przyjeżdzającej do Polski na tygodniowy staż w danym roku kalendarzowym. Opiekunowie powinni w stopniu zaawansowanym znać jeden z następujących języków: angielski, francuski, niemiecki bądź hiszpański.
Zasady finansowania:
Udział w programie jest bezpłatny. Europejska Sieć Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (EJTN) wypłaca diety na pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia. Koszty podróży są refundowane do kwoty 400 EUR w przypadku stażu trwającego krócej niż 11 dni. W przypadku staży dwutygodniowych uczestnicy otrzymują podwyższone diety, w ramach których refundowane są koszty podróży, przy czym uczestnicy nie dostaną zwrotu diet za więcej niż 13 dni (Zapis punktów 10 i 11 Zasad finasowania Programu Wymiany EJTN, tj. Corporate Financial Policy – załącznik poniżej).
Przed rozpoczęciem stażu uczestnik otrzymuje 70% diet przewidzianych na okres trwania stażu (do 14 dni), przy czym kwota diety różni się w zależności od kraju wymiany (wykaz zawarty jest w podręczniku wymiany). Z tej uczestnik puli opłaca koszty podróży, zakwaterowania oraz wyżywienia podczas trwania stażu. Po zakończeniu stażu uczestnik otrzymuje pozostałe 30% diet.
Szczegółowe zasady wypłaty diet opisane są również w punkcie 13 dokumentu Corporate Financial Policy.
Uczestnicy zobowiązani są do zorganizowania podróży oraz rezerwacji miejsca hotelowego we własnym zakresie. KSSiP nie pokrywa kosztów ubezpieczenia uczestników szkolenia i nie partycypuje w kosztach stażu.
Warunki uczestnictwa:
- Znajomość języka angielskiego lub języka francuskiego na poziomie minimum B2. Do zgłoszenia (formularza aplikacyjnego) należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię dokumentu zdanego egzaminu państwowego z języka obcego w formie zeskanowanej JPG, PDF.
W przypadku braku wyżej wymienionego dokumentu potwierdzającego znajomość języka obcego KSSiP zastrzega sobie prawo weryfikacji znajomości zadeklarowanego poziomu języka obcego. - Czytelne wypełnienie formularza aplikacyjnego. Formularze nieczytelne nie będą brane pod uwagę. Podanie adresu mailowego jest obowiązkowe.
- Czytelne wypełnienie formularza dla opiekuna.
- Rejestracja na listę oczekujących na Platformie Szkoleniowej KSSiP http://szkolenia.kssip.gov.pl/
- Dostarczenie pisemnej zgody przełożonego na udział w programie wymiany poza granicami kraju, a tym samym zgody na przyjęcie uczestnika zza granicy. Zgoda musi mieć charakter pisemny, może być umieszczona w formie adnotacji na formularzu aplikacyjnym (wózas formularz przesłany jest w formie skanu do KSSiP).
- W programie mogą uczestniczyć osoby, które brały w nim udział już wcześniej. Jednakże pierwszeństwo w zakwalifikowaniu mają osoby dotąd nie uczestniczące w stażach zagranicznych EJTN i spełniające powyższe kryteria. Kandydatury osób, które już uczestniczyły w Exchange Programme i spełniają ww. kryteria, będą rozpatrywane w zależności od daty poprzedniego wyjazdu, tj. im dawniejsza data wyjazdu, tym wyższe miejsce na liście.
Ostateczna decyzja o zakwalifikowaniu uczestników do udziału w programie wymiany zostanie podjęta przez KSSiP w porozumieniu z Europejską Siecią Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (EJTN).
Termin przesyłania zgłoszeń mija 2 lipca 2015 roku. Zgłoszenia należy kierować do Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury mailem na adres: [email protected] . Zgłoszenie powinno zawierać wypełniony formularz zgłoszeniowy, w tym zgodę przełożonego na wyjazd, wypełniony formularz opiekuna, curriculum vitae, oraz dokumenty stanowiące dowód znajomości języka obcego, w którym będzie odbywał się staż.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.ejtn.eu .
- W celu dokonania rejestracji na szkolenie należy:
a) wypełnić formularze aplikacyjne i przesłać je wraz z CV i certyfikatem językowym do dnia 2 lipca 2015r. na adres [email protected] Formularz aplikacyjny zawiera wykaz dostępnych miejsc wymian stażowych oraz terminy tych wymian (Anex I).
- z opisem sygnatury szkolenia M1/A/15 w temacie wiadomości na wymianę dla sędziów i prokuratorów.
Osoby, które aplikowały na tegoroczne staże w pierwszym, grudniowym naborze proszone są o ponowne przesłanie wypełnionych formularzy aplikacyjnych oraz sprawdzenie rejestracji na platformie szkoleniowej KSSiP przy Programie Wymiany EJTN.
b) dokonać zapisu na listę oczekujących na platformie szkoleniowej KSSiP
- W celu zapisania się na listę oczekujących należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
- Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
- W celu zapisania się na seminarium po zalogowaniu się na platformę w sekcji „Kategorie kursów” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia międzynarodowe”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
- W celu rejestracji na seminarium należy zapisać się na listę oczekujących.
- Wpis na listę oczekujących oraz przesłanie wypełnionego formularza aplikacyjnego nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
- Osoby ostatecznie zakwalifikowane do udziału w Programie Wymiany zostaną powiadomione o tym fakcie bezpośrednio przez EJTN. Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP poinformuje wybranych kandydatów najpóźniej do dnia 30 lipca 2015 roku o wstępnym zakwalifikowaniu na wymianę. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP w powyższym terminie jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.
- Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
- W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem: [email protected] .
Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP, zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia przez użytkownika Platformy Szkoleniowej, że uzyskał on zgodę przełożonego na udział w szkoleniu.
Prosimy w treści wiadomości mailowej o podpisanie się imieniem i nazwiskiem. W przypadku, gdy formularz zgłoszeniowy przekazywany jest za pośrednictwem sądu/prokuratury, prosimy o podanie danych kontaktowych osoby przekazującej formularz (imię, nazwisko, numer telefonu i nazwa jednostki).
Osoba kontaktowa :
Anna Natorska-Michrowska
Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury
ul. Krakowskie Przedmieście 62
20-076 Lublin
e-mail: [email protected]