Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Multilateralny Program Hospitacji 2015: staż hospitacyjny w Niemczech - M2/A/15

Data szkolenia: 03-11-2015 - 20-11-2015
Miejsce szkolenia: NIEMCY
Grupa docelowa: młodzi sędziowie orzekający w spr. cywilnych/gospodarczych
Forma zajęć: staż
 

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury informuje, iż Niemiecka Fundacja Międzynarodowej Współpracy Prawnej wspólnie z Niemieckim Stowarzyszeniem Sędziów zaprasza młodych sędziów i prokuratorów z krajów Europy Wschodniej i Południowo-Wschodniej do udziału w Multilateralnym Programie Hospitacji 2015.

Program jest adresowany do młodych sędziów orzekających w sprawach cywilnych i gospodarczych. Podczas pierwszego tygodnia stażu uczestnikom przedstawione zostaną podstawy prawa niemieckiego, po czym uczestnicy zostaną skierowani do niemieckich sądów. Całość programu zakończy podsumowujące seminarium.

Szczegółowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe:

 https://www.kssip.gov.pl/sites/default/files/programmbeschreibung_zivilrichter_2015.pdf#overlay-context=node/1780

https://www.kssip.gov.pl/sites/default/files/bew-bogen-zivilrichter-2015.docx#overlay-context=node/1780

Warunki uczestnictwa:

a) Bardzo dobra znajomość języka niemieckiego na poziomie min. B2 – ogólnego i prawniczego (należy dołączyć do zgłoszenia kopię certyfikatu językowego lub kopię zdanego egzaminu państwowego z języka niemieckiego wraz z określeniem poziomu językowego). W przypadku braku dokumentu potwierdzającego znajomość języka KSSiP zastrzega sobie prawo weryfikacji znajomości zadeklarowanego poziomu języka niemieckiego.
b) Poprawnie wypełniony formularz aplikacyjny.

Zasady rekrutacji:

1.      Poprawnie wypełnione formularze zgłoszeniowe należy kierować wyłącznie pocztą elektroniczną na adres mailowy: [email protected] do dnia 8 lipca 2015r.


2. W tytule wiadomości należy podać sygnaturę szkolenia – M2/A/15.

Podpisane dokumenty zgłoszeniowe wraz ze zdjęciem należy również przesłać pocztą na adres:
Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury
Dział Współpracy Międzynarodowej
ul. Krakowskie Przedmieście 62
20-076 Lublin
z dopiskiem: M2/A/15


3. Do zgłoszenia należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię zdanego egzaminu państwowego z języka niemieckiego w formie zeskanowanej JPG; PDF.
4. Formularze nieczytelne nie będą brane pod uwagę.
5. Wszystkie załączniki należy opisać imieniem i nazwiskiem.
6. W związku z tym, iż rekrutacja prowadzona jest wyłącznie drogą elektroniczną podanie adresu mailowego w formularzu zgłoszeniowym jest obowiązkowe.
7. Przesłanie formularzy zgłoszeniowych nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na staż.
8. Prosimy w treści wiadomości mailowej o podpisanie się imieniem i nazwiskiem oraz podanie telefonu kontaktowego, nazwy jednostki oraz obszaru apelacji. W przypadku, gdy formularz zgłoszeniowy przekazywany jest za pośrednictwem sądu/prokuratury, prosimy o podanie danych kontaktowych (nr telefonu i nazwa jednostki).

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia przez użytkownika Platformy Szkoleniowej, że uzyskał on zgodę przełożonego na udział w szkoleniu.

Rekrutacja odbywa się za pośrednictwem platformy szkoleniowej KSSiP.

W celu dokonania rejestracji na szkolenie należy:

a) wypełnić formularz aplikacyjny i przesłać na adres [email protected]

b) dokonać zapisu na listę oczekujących na platformie szkoleniowej KSSiP

  1. W celu zapisania się na listę oczekujących należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
  2. Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
  3. W celu zapisania się na seminarium po zalogowaniu się na platformę w sekcji „Kategorie kursów” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia międzynarodowe”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
  4. W celu rejestracji na seminarium należy zapisać się na listę oczekujących.
  5. Wypełnienie formularza aplikacyjnego nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
  6. Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na platformie szkoleniowej KSSiP, nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
  7. W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem: [email protected] .

 

Data publikacji: 
2015-05-26 12:13
Data wytworzenia: 
2015-05-22 15:00
Autor treści: 
Olga
Binert-Mielko
Ostatnia zmiana: 
2015-06-22 12:03
Autor zmiany: 
Olga
Binert-Mielko