Objective
This second seminar in a series co-funded by the European Commission will focus on the work of the Council of Europe and international bodies in improving conditions related to detention.
Key topics
- Work of the Council of Europe and its European Committee for the Prevention of Torture and Inhuman or Degrading Treatment or Punishment (CPT) in the field of detention
- The Council of Europe’s legal body of recommendations, conventions and resolutions, in particular the European Prison Rules
- UN Optional Protocol against Torture (OPCAT) and national preventive mechanisms
- Alternatives to imprisonment, actions on improving detention conditions and improving prison monitoring coordination among key actors.
Języki robocze: angielski
Szczegółowe informacje dotyczące seminarium znajdują się na stronie Akademii Prawa Europejskiego:
https://www.era.int/cgi-bin/cms?_SID=e843c7ae0b2ab0a3529af446db5ef56f9c686f5600382477807039&_sprache=en&_persistant_variant=/Events/Browse%20all%20events&_bereich=artikel&_aktion=detail&idartikel=125027
Formularz aplikacyjny KSSiP do pobrania tutaj:
http://www.kssip.gov.pl/sites/default/files/formularz_kssip_9.doc#overlay-context=node/1678
Zasady finansowania
Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury zwraca koszty podróży do łącznej kwoty 1600 zł. Zwrot poniesionych kosztów następuje po powrocie uczestnika ze szkolenia. Uwaga! Uczestnicy samodzielnie wykupują bilety i organizują sobie podróż.
Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury pokrywa opłatę rejestracyjną. KSSiP nie pokrywa kosztów ubezpieczenia. ERA zwraca koszty dwóch noclegów (6-8 maja 2015) maksymalnie do 110 euro za 1 nocleg (po powrocie z seminariu należy przedłożyć oryginał faktury).
Po powrocie ze szkolenia uczestnicy otrzymują zwrot kosztów podróży z KSSiP po przedłożeniu następujących dokumentów:
- W przypadku podróży samolotem - oryginał faktury za bilet lotniczy wystawionej imiennie na uczestnika szkolenia, bilet lotniczy, oryginały kart pokładowych.
- W przypadku podróży pociągiem – oryginały biletów.
- W przypadku przejazdu pojazdem mechanicznym stanowiącym własność podróżującego, zwrot kosztów następuje w wysokości stanowiącej iloczyn przejechanych kilometrów oraz stawki w wysokości 60% kwoty za 1km przebiegu określonej w przepisach wydanych na podstawie art.34a ust. 2 ustawy z dnia 6 września 2001r. o transporcie drogowym. (stawka podstawowa 100% wynosi 0,8358 zł za 1km dla samochodów o pojemności 900cm3 i 0,5214 dla samochodów o pojemności do 900 cm3 ). Podając liczbę kilometrów należy wykazać najkrótszą możliwą trasę. Wskazanie liczby kilometrów następuje na podstawie najkrótszej możliwej trasy przejazdu zgodnie z liczbą kilometrów wskazaną na stronie:
https://www.google.pl/maps/mm
Należy dołączyć wydruk najkrótszej trasy przejazdu wraz z liczbą kilometrów. W przypadku przejazdu kilku osób jednym samochodem zwrot kosztów otrzymuje kierowca. Koszty korzystania z autostrad nie są zwracane.
- Oryginał rachunku za taksówkę wystawiony imiennie na uczestnika szkolenia; paragon fiskalny nie stanowi podstawy zwrotu kosztów. W przypadku możliwości skorzystania z przejazdu transportem publicznym koszty przejazdu taksówką nie są zwracane.
- Formularz zwrotu kosztów. Uwaga! Prosimy o komputerowe wypełnienie wniosku. Wnioski wypełnione nieczytelnie nie będą brane pod uwagę.
-
- Formularz zwrotu kosztów - do pobrania poniżej:
https://www.kssip.gov.pl/sites/default/files/zwrot_kosztow_2015_1.doc#overlay-context=node/1780
Zwrot kosztów podróży następuję w ciągu 30 dni od otrzymania przez KSSiP prawidłowo i czytelnie wypełnionej dokumentacji. Nieprawidłowe udokumentowanie wydatków będzie skutkowało odmową zwrotu kosztów. Brak jakiegokolwiek dokumentu stanowiącego podstawę zwrotu kosztów spowoduje odmowę wypłaty środków.
Zwrot kosztów będzie następował w złotówkach. Prosimy o wskazywanie rachunków bankowych w walucie polskiej.
Wypełniony formularz wraz z wymaganymi załącznikami należy przesłać na adres:
Krajowa Szkoła Sadownictwa i Prokuratury
Dział Współpracy Międzynarodowej
ul. Krakowskie Przedmieście 62
20-076 Lublin
z dopiskiem „Szkolenia otwarte ERA”
Zgłoszenia należy kierować wyłącznie drogą mailową na adres: [email protected] , w temacie wpisując sygnaturę M6/G/15 do dnia 29 marca 2015 r.
Kryteria naboru:
- Pierwszeństwo do udziału w szkoleniu mają osoby, które w roku bieżącym i/lub latach ubiegłych nie brały udziału w szkoleniach międzynarodowych bądź też brały udział sporadycznie, a także osoby angażowane w charakterze wykładowcy w procesie szkolenia organizowanym przez KSSiP w ramach kształcenia wstępnego bądź ustawicznego, opiekunowie grup międzynarodowych odbywających staż w Polsce.
- Bardzo dobra znajomość języka roboczego seminarium (do formularzy aplikacyjnych należy dołączyć do zgłoszenia kopię certyfikatu językowego lub kopię zdanego egzaminu państwowego z języka obcego wraz z określeniem poziomu językowego). W przypadku braku dokumentu potwierdzającego znajomość języka KSSiP zastrzega sobie prawo weryfikacji znajomości zadeklarowanego poziomu języka obcego.
- Związek tematyki szkolenia z zakresem obowiązków.
- Poprawnie napisana motywacja.
- Poprawne wypełnienie formularza aplikacyjnego oraz dokonanie rejestracji na dane szkolenie na platformie szkoleniowej KSSiP.
Zasady rekrutacji:
1. Poprawnie wypełniony formularz zgłoszeniowy KSSiP należy kierować wyłącznie pocztą elektroniczną na adres mailowy: [email protected] we wskazanym powyżej terminie. 2. W tytule wiadomości należy podać sygnaturę szkolenia. 3. Do zgłoszenia należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię zdanego egzaminu państwowego z języka angielskiego w formie zeskanowanej JPG; PDF. 4. Formularze nieczytelne nie będą brane pod uwagę. 5. Wszystkie załączniki należy opisać imieniem i nazwiskiem. 6. W związku z tym, iż rekrutacja prowadzona jest wyłącznie drogą elektroniczną podanie adresu mailowego w formularzu zgłoszeniowym jest obowiązkowe. 7. Przesłanie formularzy zgłoszeniowych nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie. 8. Prosimy w treści wiadomości mailowej o podpisanie się imieniem i nazwiskiem oraz podanie telefonu kontaktowego, nazwy jednostki oraz obszaru apelacji. W przypadku, gdy formularz zgłoszeniowy przekazywany jest za pośrednictwem sądu/prokuratury, prosimy o podanie danych kontaktowych (nr telefonu i nazwa jednostki).
Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia przez użytkownika Platformy Szkoleniowej, że uzyskał on zgodę przełożonego na udział w szkoleniu.
Rekrutacja odbywa się za pośrednictwem platformy szkoleniowej KSSiP.
|