Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Spotkanie kierownictwa KSSiP z Prezydium KRP

   18 lutego 2015 roku w Krakowie odbyło się trzecie już spotkanie kierownictwa Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury z przedstawicielami Krajowej Rady Prokuratury.

   W spotkaniu tym - ze strony Krajowej Rady Prokuratury - udział wzięli: Przewodniczący KRP - prokurator Edward Zalewski, Wiceprzewodniczący KRP - prokurator Sławomir Posmyk i prokurator Mariusz Chudzik oraz Sekretarz KRP prokurator Andrzej Jacek Kaucz. Natomiast Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury reprezentowali:  Dyrektor KSSiP Leszek Pietraszko, Zastępca Dyrektora KSSiP ds. Aplikacji Rafał Dzyr, Zastępca Dyrektora KSSiP ds. szkolenia Ustawicznego i Współpracy Międzynarodowej Adam Czerwiński, Zastępca Dyrektora KSSiP ds. Organizacyjnych Agnieszka Welenc, Zastępca Dyrektora KSSiP ds. Ekonomiczno-Finansowych Jadwiga Fabrowska-Flisak, Kierownik Działu Realizacji Szkoleń Ośrodka Szkolenia Ustawicznego i Współpracy Międzynarodowej Dariusz Abramowicz, Kierownik Działu Programów Ośrodka Szkolenia Wstępnego Agnieszka Pilch, Kierownik Działu Praktyk i Spraw Aplikantów Tomasz Kudla oraz delegowani do KSSiP  prokuratorzy: Joanna Gołaszewska, Manuela Chmielewska i Robert Parys.

   Podczas spotkania omówiono zagadnienia dotyczące: naboru na aplikacje ogólną i specjalistyczne, wyniki egzaminu prokuratorskiego przeprowadzonego w 2014 roku, szkoleń ustawicznych dla prokuratorów i asesorów prokuratury zrealizowanych w 2014 roku i planowanych do przeprowadzenia w roku 2015. Wspomniano również o realizowanej przez Krajową Szkołę działalności wydawniczej, stanowiącej uzupełnienie działalności szkoleniowej, a także o projekcie zmiany ustawy z dnia 23 stycznia 2009 roku o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. W trakcie dyskusji, jaka zrodziła się zwłaszcza na gruncie tego ostatniego zagadnienia, Przewodniczący KRP Edward Zalewski stwierdził, że na niezależność prokuratora należy patrzeć szerzej aniżeli tylko przez pryzmat czynności procesowych, należy na nią bowiem patrzeć także przez pryzmat kształcenia prokuratorów.

 

Data publikacji: 
2015-02-19 11:01
Data wytworzenia: 
2015-02-19 11:00
Autor treści: 
Andrzej
Muszyński
Ostatnia zmiana: 
2015-02-19 11:31
Autor zmiany: 
Agnieszka
Welenc