Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Wizyty studyjne w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu, rok 2015


W ramach Programu Wymiany Sędziów i Prokuratorów Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury ogłasza nabór na trzydniowe wizyty studyjne organizowane przez Europejską Sieć Kształcenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu

W 2015 roku EJTN planuje organizacje 5 edycji wizyt w ETPCz:

Termin  I edycja

30 marca – 1 kwietnia 2015 r.

Język:

angielski

Sygnatura:

M3/C1/15

Termin rekrutacji:

24 lutego 2015 roku

 

Termin  II edycja

1- 3 czerwca 2015 roku

Język:

angielski

Sygnatura:

M3/C2/15

Termin rekrutacji:

13 marca 2015 roku

 

Termin III edycja

wrzesień 2015 roku

(data przybliżona)

Język:

do ustalenia

Sygnatura:

M3/C3/15

Termin rekrutacji:

13 marca 2015 roku

 

Termin IV edycja

październik 2015 roku

(data przybliżona)

Język:

do ustalenia

Sygnatura:

M3/C4/15

Termin rekrutacji:

13 marca 2015 roku

 

Termin V edycja

listopad 2015 roku

(data przybliżona)

Język:

do ustalenia

Sygnatura:

M3/C5/15

Termin rekrutacji:

13 marca 2015 roku

 

Dokładne terminy wizyt wrześniowych, październikowych i listopadowych oraz ich reżim językowy, zostaną potwierdzone po otrzymaniu kalendarza sesji ETPCz.

Podczas wizyt polscy sędziowie i prokuratorzy będą mieli okazję wysłuchać wykładów i prezentacji przygotowanych przez pracowników Trybunału, uczestniczyć w panelach dyskusyjnych, a także w rozprawie. Ponadto zapoznają się z kompetencjami i działalnością Trybunału.

Warunki uczestnictwa:

  1. Znajomość języka angielskiego lub francuskiego na poziomie minimum B2. Do zgłoszenia (formularza aplikacyjnego) należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię dokumentu zdanego egzaminu państwowego z języka obcego w formie zeskanowanej JPG, PDF. W przypadku braku wyżej wymienionego dokumentu potwierdzającego znajomość języka obcego KSSiP zastrzega sobie prawo weryfikacji znajomości zadeklarowanego poziomu języka obcego.
  2. Czytelne wypełnienie formularza aplikacyjnego. Formularze nieczytelne nie będą brane pod uwagę. Podanie adresu mailowego jest obowiązkowe.

Ostateczna decyzja o zakwalifikowaniu uczestników do udziału w poszczególnych wizytach zostanie podjęta przez KSSiP w porozumieniu z Europejską Siecią Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (EJTN).

Zasady finansowania:
Udział w programie jest bezpłatny. Uczestnik otrzymuje dzienna dietę w wysokości 190 EUR na czas trwania wizyty studyjnej.  Z tej diety opłaca zakwaterowanie i wyżywienie i przejazdy lokalne. Uczestnicy są zobowiązani do samodzielnego zorganizowania sobie podróży i dokonania rezerwacji hotelu.

Po zakończeniu wizyty studyjnej Europejska Sieć Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (EJTN) zwraca koszty transportu do kwoty 400 EUR na podstawie przedłożonego oryginału faktury, biletów lotniczych oraz kart pokładowych.

KSSiP nie pokrywa kosztów ubezpieczenia uczestników szkolenia.

Szczegółowe zasady dotyczące zwrotu kosztów zakwaterowania i wyżywienia oraz zwrotu kosztów transportu są sformułowane w załączniku „Warunki finansowania wizyt studyjnych EJTN w 2015 roku”.

  1. W celu dokonania rejestracji na wizytę studyjną należy:

a)      wypełnić formularz aplikacyjny i przesłać go we wskazanym terminie na adres [email protected] z opisem sygnatury wybranej wizyty studyjnej w temacie wiadomości.

b)     dokonać zapisu na listę oczekujących na platformie szkoleniowej KSSiP

  1. W celu zapisania się na listę oczekujących należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
  2. Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
  3. W celu zapisania się na seminarium po zalogowaniu się na platformę w sekcji „Kategorie kursów” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia międzynarodowe”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
  4. W celu rejestracji na seminarium należy zapisać się na listę oczekujących.
  1. Wpis na listę oczekujących oraz przesłanie wypełnionego formularza aplikacyjnego nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
  1. Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem platformy szkoleniowej najpóźniej w odstępnie 10 dni po zamknięciu rekrutacji o zakwalifikowaniu na szkolenie.

Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP w powyższym terminie jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.

  1. Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
  1. W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem: [email protected] .

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP, zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia przez użytkownika Platformy Szkoleniowej, że uzyskał on zgodę przełożonego na udział w szkoleniu.

Prosimy w treści wiadomości mailowej o podpisanie się imieniem i nazwiskiem. W przypadku, gdy formularz zgłoszeniowy przekazywany jest za pośrednictwem sądu/prokuratury, prosimy o podanie danych kontaktowych osoby przekazującej formularz (imię, nazwisko, numer telefonu i nazwa jednostki).

Data publikacji: 
2015-02-09 11:15
Data wytworzenia: 
2015-02-05 15:25
Autor treści: 
Anna
Natorska-Michrowska
Ostatnia zmiana: 
2015-02-09 11:15
Autor zmiany: 
Agnieszka
Welenc