Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


INSTRUMENTY CYWILNOPRAWNE UE W POSTĘPOWANIU CYWILNYM - Europejskie postępowanie transgraniczne

Data szkolenia: 19-03-2015 - 20-03-2015
Miejsce szkolenia: Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury, Kraków
Grupa docelowa: sędziowie orzekający w sprawach cywilnych
Forma zajęć: seminarium
Wykładowcy

Wiesław Grajdura sędzia Sądu Okręgowego w Tarnowie, delegowany do pełnienia obowiązków w Ministerstwie Sprawiedliwości. Wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, a także wieloletni wykładowca na szkoleniach dla sędziów, referendarzy sądowych, adwokatów, radców prawnych i komorników. Autor publikacji z zakresu postępowania cywilnego.
 
Tematyka szkolenia

1. Środki tymczasowe i zabezpieczające w rozporządzeniu w sprawie jurysdykcji i uznawania orzeczeń sądowych oraz ich wykonywania w sprawach cywilnych i handlowych (Bruksela Ia)

2. Transgraniczne dochodzenie roszczeń pieniężnych - kluczowe regulacje rozporządzenia Bruksela Ia oraz rozporządzenia w sprawie utworzenia Europejskiego Tytułu Egzekucyjnego dla roszczeń bezspornych

3. Różne rodzaje postępowań europejskich - właściwe przepisy rozporządzenia ustanawiającego postępowanie w sprawie europejskiego nakazu zapłaty oraz rozporządzenia ustanawiającego postępowanie w sprawie drobnych roszczeń

 

Liczba uczestników: 30

Termin: 18 marca 2015 r. (dzień dojazdowy), 19-20 marca 2015 r. (warsztaty)

Termin zgłaszania się: 22.02.2015 r.

Miejsce: Kraków, siedziba KSSiP, ul. Przy Rondzie 5

Osoba odpowiedzialna za koordynację szkolenia:

Olga Binert-Mielko

tel. 81 440 87 16

e-mail: [email protected]

KSSiP zapewnia zakwaterowanie w Domu Aplikanta (2 noclegi) w terminie 18-20 marca 2015 r.

 

Warsztaty organizowane w ramach cyklu szkoleń współfinansowanych ze środków programu UE „Wymiar sprawiedliwości w sprawach cywilnych”.

 

Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na stronie: www.era.int\Using_EU_Civil_Justice_Instruments

 

Warsztaty organizowane w ramach projektu koordynowanego przez Akademię Prawa Europejskiego (ERA).

 

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia przez użytkownika Platformy Szkoleniowej, że uzyskał on zgodę przełożonego na udział w szkoleniu.

Rekrutacja odbywa się za pośrednictwem platformy szkoleniowej KSSiP.

W celu dokonania rejestracji na szkolenie należy dokonać zapisu na listę uczestników na platformie szkoleniowej KSSiP

  1. W celu zapisania się na listę należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
  2. Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
  3. W celu zapisania się na seminarium po zalogowaniu się na platformę w sekcji „Kategorie kursów” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia międzynarodowe”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
  4. W celu rejestracji na seminarium należy zapisać się na listę oczekujących.
  5. Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na platformie szkoleniowej KSSiP, nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
  6. W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem: [email protected] .

 

Data publikacji: 
2015-02-02 16:19
Data wytworzenia: 
2015-02-02 13:49
Autor treści: 
Olga
Binert-Mielko
Ostatnia zmiana: 
2015-02-02 16:19
Autor zmiany: 
Agnieszka
Welenc