Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


WOLNE MIEJSCA - Społeczna reintegracja osób skazanych w UE

Uprzejmie informujemy, że Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury we współpracy z Najwyższą Radą Sądownictwa w Rumunii prowadzi nabór na cykl seminariów międzynarodowych organizowanych w ramach programu unijnego „Criminal Justice Programme” na temat:

 

Społeczna reintegracja osób skazanych w UE”

(Social reintegration of sentenced persons: a comprehensive European approach).

 

GRANT AGREEMENT NO. JUST/2013/JPEN/AG/4495

 

Projekt jest realizowany we współpracy z Najwyższą Radą Sądownictwa Rumunii oraz z Akademią Prawa Europejskiego (ERA) przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt przewiduje realizację 6 wydarzeń szkoleniowych w latach 2014-2015. Seminaria są adresowane do sędziów i prokuratorów z Rumunii, Polski, Belgii, Francji, Włoch i Hiszpanii.

W trakcie szkoleń zostaną omówione następujące akty prawne:

  • Decyzja ramowa Rady Nr 2008/909/WSiSWz dnia 27 listopada2008 r. w sprawie stosowania zasady wzajemnego uznawania wyroków skazujących na karę pozbawienia wolności lub inny środek polegający na pozbawieniu wolności, w celu wykonania tych wyroków w Unii Europejskiej;
  • Decyzja ramowa Rady Nr 2008/947/WSiSW z dnia 27 listopada2008 r. w sprawie stosowania zasady wzajemnego uznawania wyroków i decyzji zawieszenia w celu nadzorowania przestrzegania warunków zawieszenia i kar alternatywnych;
  • Decyzja ramowa Rady Nr 2008/675/WSiSW z dnia 24 lipca 2008 r. w sprawie uwzględniania wyroków skazujących w Państwach Członkowskich Unii Europejskiej w trakcie nowego postępowania karnego;
  • Decyzja ramowa Rady Nr 2009/315/WSiSW z dnia 26 lutego 2009 r. w sprawie organizacji
    i treści wymiany informacji pochodzących z rejestru karnego pomiędzy państwami członkowskimi.

 Opis w języku angielskim:

For legal professionals interested in deepening their knowledge on EU legal instruments regarding the mutual recognition and enforcement of judgments imposing custodial sentences and other measures involving deprivation of liberty, probation and conditional release, as well as the means of acquring information on the criminal records from another MS, with emphasis on the practical aspects. The seminar is aiming to help the legal professionals to obtain information on the stage of implementation of the EU legal instruments in a different MS, on the procedure and conditions imposed for the enforcement of the criminal decisions in a different MS, to make them familiar with the paperwork to be filled-in in these cases, the practical challenges encountered by the national authorities and with the case-law of the European courts (CJEU and ECHR).

 

Termin seminarium nr 2:

3 -5 czerwca 2015 r.

Miejsce seminarium:    

Bukareszt

Język:  

angielski

Ilość miejsc: 

3

Sygnatura:

Uczestnicy:

Termin rekrutacji:

M19/B/15

sędziowie i prokuratorzy

17 maja 2015r.

 

Realizacja projektu przewiduje 6 seminariów organizowane w okresie jesień 2014 – jesień 2015 oraz konferencję podsumowującą. Uczestnicy seminarium powinni wykazać się znajomością unijnych aktów prawnych i mechanizmów w zakresie postępowań karnych i resocjalizacji skazanych. Wszyscy uczestnicy szkoleń powinni wykazać się biegłą znajomością języka angielskiego na poziomie min. B2.

Zasady finansowania:

Koszty podróży i transportu lokalnego będą refundowane przez organizatorów po zakończeniu wydarzenia w limicie do 450 EUR od osoby. Organizatorzy wypłacają uczestnikom diety w kwocie 170 EUR na pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia na czas trwania seminarium. Refundacja kosztów podróży będzie odbywać się na podstawie przesłanych do organizatorów w Rumunii oryginałów kart pokładowych lub biletów kolejowych i kopii faktury dokumentującej zakup biletu po zakończeniu seminarium. Wypłata kwot per diem nastąpi po zakończeniu seminarium.

Uczestnicy szkolenia organizują podróż lotniczą we własnym zakresie. Wszelkie szczegóły organizacyjne będą przekazane zakwalifikowanym osobom w późniejszym terminie.

Warunki uczestnictwa:

  1. Znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B2. Do zgłoszenia należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię dokumentu zdanego egzaminu państwowego
    z języka obcego w formie zeskanowanej JPG, PDF. W przypadku braku wyżej wymienionego dokumentu potwierdzającego znajomość języka obcego KSSiP zastrzega sobie prawo weryfikacji znajomości zadeklarowanego poziomu języka obcego.
  2. Związek tematyki szkolenia z wykonywanymi czynnościami.
  3. Czytelne wypełnienie formularza aplikacyjnego. Formularze nieczytelne nie będą brane pod uwagę. Podanie adresu mailowego jest obowiązkowe.
  4. KSSiP w porozumieniu z organizatorami seminarium podejmie ostateczną decyzję o zakwalifikowaniu uczestników do udziału w seminarium.
  5. Przesłanie formularza zgłoszeniowego nie oznacza zakwalifikowania na szkolenie.
  6. W seminarium nie mogą brać udziału osoby, które uczestniczyły w projekcie w roku 2014.
  7.  Pierwszeństwo udziału w seminariach mają osoby nieuczestniczące lub uczestniczące sporadycznie w seminariach międzynarodowych w ostatnich latach.

Zasady rekrutacji:

  1. W celu dokonania rejestracji na szkolenie należy:
  1. wypełnić 2 formularze aplikacyjne i przesłać je do dnia17 maja br. na adres [email protected] z opisem sygnatury w temacie wiadomości.
  2. dokonać zapisu na listę oczekujących na platformie szkoleniowej KSSiP
  1. W celu zapisania się na listę oczekujących należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
  2. Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
  3. W celu zapisania się na wybrane seminarium po zalogowaniu się na platformę w sekcji „Kategorie kursów” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia międzynarodowe”, gdzie zostało zamieszczone szkolenie.
  4. W celu rejestracji na seminarium należy zapisać się na listę oczekujących.
  1. Wypełnienie formularza aplikacyjnego nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
  2. Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem platformy szkoleniowej najpóźniej do dnia 19 maja br. o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP w powyższym terminie jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.
  3. Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
  4. W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem: [email protected] .

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP, zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia przez użytkownika Platformy Szkoleniowej, że uzyskał on zgodę przełożonego na udział w szkoleniu.

 

Prosimy w treści wiadomości mailowej o podpisanie się imieniem i nazwiskiem. W przypadku, gdy formularz zgłoszeniowy przekazywany jest za pośrednictwem sądu/prokuratury, prosimy o podanie danych kontaktowych osoby przekazującej formularz (imię, nazwisko, numer telefonu i nazwa jednostki).

 

Data publikacji: 
2015-01-20 16:03
Data wytworzenia: 
2015-01-20 11:09
Autor treści: 
Anna
Mendel
Ostatnia zmiana: 
2015-05-07 12:13
Autor zmiany: 
Anna
Mendel