Tematyka szkolenia
EU-Antidiskriminierungsrecht/Applying EU Anti-Discrimination Law
The seminar will provide participants with an overview of the two European directives prohibiting discrimination on the grounds of race or ethnic origin in a number of areas, as well as on disability, age, sexual orientation or religion/belief in employment and occupation.
Key topics
- EU anti-discrimination law and the wider EU, Council of Europe and United Nations human rights framework
- Definition of key concepts (direct discrimination, indirect discrimination, harassment)
- Burden of proof and access to evidence
- Remedies and sanctions
- Different protected grounds, with special attention to the case law of the Court of Justice of the European Union
Języki robocze: angielski/niemiecki (tłumaczenie symultaniczne)
Szczegółowe informacje dotyczące szkolenia, a także program i formularz aplikacyjny ERA znajdują się na stronie Akademii Prawa Europejskiego (w obu językach roboczych):
https://www.era.int/cgi-bin/cms?_SID=NEW&_sprache=en&_bereich=artikel&_aktion=detail&idartikel=125089
Formularz aplikacyjny KSSiP do pobrania tutaj:
http://www.kssip.gov.pl/sites/default/files/formularz_kssip_9.doc#overlay-context=node/1678
Zasady finansowania:
Organizatorzy ww. szkolenia (ERA) pokrywają koszty podróży do łącznej kwoty 450 euro (bilety uczestnicy wykupują we własnym zakresie, po czym otrzymują zwrot kosztów z ERA) oraz opłacają dwa noclegi.
Zgłoszenia należy kierować wyłącznie drogą mailową na adres: [email protected] , w temacie wpisując sygnaturę M5/F/15 do dnia 16 lutego 2015 r.
Kryteria naboru:
- Pierwszeństwo do udziału w szkoleniu mają osoby, które w roku bieżącym i/lub latach ubiegłych nie brały udziału w szkoleniach międzynarodowych bądź też brały udział sporadycznie, a także osoby angażowane w charakterze wykładowcy w procesie szkolenia organizowanym przez KSSiP w ramach kształcenia wstępnego bądź ustawicznego, opiekunowie grup międzynarodowych odbywających staż w Polsce.
- Bardzo dobra znajomość języka roboczego seminarium (do formularzy aplikacyjnych należy dołączyć do zgłoszenia kopię certyfikatu językowego lub kopię zdanego egzaminu państwowego z języka obcego wraz z określeniem poziomu językowego). W przypadku braku dokumentu potwierdzającego znajomość języka KSSiP zastrzega sobie prawo weryfikacji znajomości zadeklarowanego poziomu języka obcego.
- Związek tematyki szkolenia z zakresem obowiązków.
- Poprawnie napisana motywacja.
- Poprawne wypełnienie formularza aplikacyjnego oraz dokonanie rejestracji na dane szkolenie na platformie szkoleniowej KSSiP.
Zasady rekrutacji:
1. Poprawnie wypełniony formularz zgłoszeniowy KSSiP należy kierować wyłącznie pocztą elektroniczną na adres mailowy: [email protected] we wskazanym powyżej terminie. 2. W tytule wiadomości należy podać sygnaturę szkolenia. 3. Do zgłoszenia należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię zdanego egzaminu państwowego z języka angielskiego w formie zeskanowanej JPG; PDF. 4. Formularze nieczytelne nie będą brane pod uwagę. 5. Wszystkie załączniki należy opisać imieniem i nazwiskiem. 6. W związku z tym, iż rekrutacja prowadzona jest wyłącznie drogą elektroniczną podanie adresu mailowego w formularzu zgłoszeniowym jest obowiązkowe. 7. Przesłanie formularzy zgłoszeniowych nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie. 8. Prosimy w treści wiadomości mailowej o podpisanie się imieniem i nazwiskiem oraz podanie telefonu kontaktowego, nazwy jednostki oraz obszaru apelacji. W przypadku, gdy formularz zgłoszeniowy przekazywany jest za pośrednictwem sądu/prokuratury, prosimy o podanie danych kontaktowych (nr telefonu i nazwa jednostki).
Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia przez użytkownika Platformy Szkoleniowej, że uzyskał on zgodę przełożonego na udział w szkoleniu.
Rekrutacja odbywa się za pośrednictwem platformy szkoleniowej KSSiP.
|