Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Nabór na długoterminowy staż w EUROJUST w Hadze w ramach Programu Wymiany EJTN, 2015 rok


Data szkolenia: 01-03-2015 - 20-12-2015
Miejsce szkolenia: Haga
Grupa docelowa: prokuratorzy

Exchange Programme 2015

Program Wymiany długoterminowej sędziów i prokuratorów

Dział Współpracy Międzynarodowej KSSIP uprzejmie informuje, iż Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury prowadzi w ramach Programu Wymiany EJTN nabór kandydatów na długoterminowy staż realizowany w 2015 roku w siedzibie EUROJUST w Hadze:

  1. 3- miesięczny staż w Eurojust w Hadze – uczestnik zostanie przydzielony do Przedstawicielstwa Krajowego aby aktywnie uczestniczyć w codziennych czynnościach Eurojust.

Języki robocze: angielski

Wymagania stawiane kandydatom:

a)      prokurator z minimum 3-letnim doświadczeniem w zakresie prawa karnego i stosowania pomocy prawnej;

b)      doskonała znajomość języka angielskiego, umożliwiająca przygotowywanie tekstów prawniczych (należy dołączyć do zgłoszenia kopię certyfikatu językowego lub kopię zdanego egzaminu państwowego z języka obcego wraz z określeniem poziomu językowego); w przypadku braku dokumentu potwierdzającego znajomość języka KSSiP zastrzega sobie prawo weryfikacji znajomości zadeklarowanego poziomu języka obcego;

c)       poprawnie wypełniony formularz aplikacyjny oraz aktualny życiorys;

d)      dostarczenie pisemnej zgody bezpośredniego przełożonego na udział w programie wymiany. Zgoda musi mieć charakter pisemny, może być umieszczona w formie adnotacji na formularzu aplikacyjnym lub w formie odrębnego pisma, wówczas formularz lub pismo należy przesłać w formie skanu droga elektroniczną do KSSiP.

e)      kandydat nie może w trakcie stażu korzystać z urlopu wychowawczego lub bezpłatnego ani nie może przebywać na długotrwałym zwolnieniu lekarskim.

f)       Rejestracja na listę oczekujących na Platformie Szkoleniowej KSSiP  http://szkolenia.kssip.gov.pl/

Zasady finansowania wymian długoterminowych: Staże są w pełni finansowane przez EJTN. Uczestnicy zobowiązani są do zorganizowania podróży i zakwaterowania we własnym zakresie. Na poczet wszelkich kosztów udziału w stażu (zakwaterowanie, wyżywienie, podróż, ubezpieczenia itp.) uczestnik otrzymuje dzienne diety wysokości 120 EURO. Wypłacane są one w ratach (zaliczka i kolejne raty). KSSiP nie pokrywa kosztów ubezpieczenia uczestników szkolenia i nie partycypuje w kosztach stażu.

Ostateczna decyzja o zakwalifikowaniu uczestników do udziału w programie wymiany zostanie podjęta przez instytucje przyjmujące w porozumieniu z Europejską Siecią Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (EJTN) na podstawie rekomendacji KSSiP.

W celu dokonania rejestracji na szkolenie należy:

a)      wypełnić formularze aplikacyjne i przesłać je wraz z CV i certyfikatem językowym do dnia 31 grudnia 2014r. na adres [email protected] z opisem sygnatury szkolenia M1/C/15 w temacie wiadomości.

b)      dokonać zapisu na listę oczekujących na platformie szkoleniowej KSSiP

  1. W celu zapisania się na listę oczekujących należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
  2. Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
  3. W celu zapisania się na seminarium po zalogowaniu się na platformę w sekcji „Kategorie kursów” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia międzynarodowe”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
  4. W celu rejestracji na seminarium należy zapisać się na listę oczekujących.
  1. Wpis na listę oczekujących oraz przesłanie wypełnionego formularza aplikacyjnego nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
  1. Osoby ostatecznie zakwalifikowane do udziału w Programie Wymiany zostaną powiadomione o tym fakcie bezpośrednio przez EJTN. Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP poinformuje wybranych kandydatów najpóźniej do dnia 14 stycznia 2015 roku o wstępnym zakwalifikowaniu na wymianę. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP w powyższym terminie jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.
  1. Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
  1. W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem: [email protected] .

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP, zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia przez użytkownika Platformy Szkoleniowej, że uzyskał on zgodę przełożonego na udział w szkoleniu.

Prosimy w treści wiadomości mailowej o podpisanie się imieniem i nazwiskiem. W przypadku, gdy formularz zgłoszeniowy przekazywany jest za pośrednictwem sądu/prokuratury, prosimy o podanie danych kontaktowych osoby przekazującej formularz (imię, nazwisko, numer telefonu i nazwa jednostki).

Osoba kontaktowa :
Anna Natorska-Michrowska
Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury
ul. Krakowskie Przedmieście 62
20-076 Lublin
e-mail: [email protected]

Data publikacji: 
2014-12-10 15:44
Data wytworzenia: 
2014-12-10 15:19
Autor treści: 
Anna
Natorska-Michrowska
Ostatnia zmiana: 
2014-12-10 15:44
Autor zmiany: 
Agnieszka
Welenc