Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Seminarium EJTN w ramach projektu CiLaw nt."Cross-border Inheritance Law", 8-9 grudnia 2014r, Bruksela


Data szkolenia: 08-12-2014 - 09-12-2014
Miejsce szkolenia: Bruksela
Grupa docelowa: sędziowie i prokuratorzy
Forma zajęć: seminarium i warsztaty
 

CiLaw Project – civil justice cooperation project

Seminarium na temat ‘Cross-border Inheritance Law’

Uprzejmie informujemy, że Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury ogłasza nabór
na czwarte w 2014 roku seminarium z cyklu międzynarodowych szkoleń realizowanych w ramach projektu EJTN Cilaw Project.  Seminarium na temat „Postępowanie spadkowe o charakterze transgranicznym” (Cross-border Inheritance Law’) odbędzie się w Brukseli w dniach 8-9 grudnia 2014 roku i organizowane jest we współpracy Europejskiej Sieci Kształcenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (EJTN) przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury dysponuje dwoma wolnymi miejscami na tym seminarium, które adresowane jest do polskich sędziów zajmujących się w praktyce tą tematyką. Zakwalifikowani uczestnicy seminarium będą uczestniczyć w wykładach oraz warsztatach seminaryjnych, podczas których mogą zostać poproszeni o wygłoszenie 5-10 minutowej prezentacji na temat praktycznych aspektów zastosowania przepisów prawa spadkowego w sprawach o charakterze transgranicznym w ich krajowym porządku prawnym.

 

Termin:

8-9 grudnia 2014 roku

Miejsce:             

Bruksela

Język roboczy:

angielski

Sygnatura:

M8/A4/14

Warunki uczestnictwa:

  1. Znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B2. Do zgłoszenia (formularza aplikacyjnego) należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię dokumentu zdanego egzaminu państwowego z języka obcego w formie zeskanowanej JPG, PDF.
    W przypadku braku wyżej wymienionego dokumentu potwierdzającego znajomość języka obcego KSSiP zastrzega sobie prawo weryfikacji znajomości zadeklarowanego poziomu języka obcego.
  2. Związek tematyki szkolenia z wykonywanymi czynnościami.
  3. Czytelne wypełnienie formularza aplikacyjnego. Formularze nieczytelne nie będą brane pod uwagę. Podanie adresu mailowego jest obowiązkowe.

Ostateczna decyzja o zakwalifikowaniu uczestników do udziału w poszczególnych seminariach zostanie podjęta przez KSSiP w porozumieniu z Europejską Siecią Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (EJTN).

Zasady finansowania:
Europejska Sieć Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (EJTN) wypłaca diety na pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia w kwocie 174 EUR na dzień oraz zwraca koszty transportu do kwoty 400 EUR.

Uczestnicy zobowiązani są do zorganizowania podróży oraz rezerwacji miejsca hotelowego we własnym zakresie. Szczegółowe zasady dotyczące zwrotu kosztów zakwaterowania i wyżywienia oraz zwrotu kosztów transportu zostaną przesłane zakwalifikowanym uczestnikom bezpośrednio przez EJTN.

  1. W celu dokonania rejestracji na szkolenie należy:

a)      wypełnić formularz aplikacyjny i przesłać go do dnia 3 października 2014r. na adres [email protected] z opisem sygnatury szkolenia M8/A4/14 w temacie wiadomości.

b)      dokonać zapisu na listę oczekujących na platformie szkoleniowej KSSiP

  1. W celu zapisania się na listę oczekujących należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
  2. Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
  3. W celu zapisania się na seminarium po zalogowaniu się na platformę w sekcji „Kategorie kursów” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia międzynarodowe”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
  4. W celu rejestracji na seminarium należy zapisać się na listę oczekujących.

 

  1. Wpis na listę oczekujących oraz przesłanie wypełnionego formularza aplikacyjnego nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
  1. Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem platformy szkoleniowej najpóźniej do dnia 9 października 2014r. o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP w powyższym terminie jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.
  1. Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
  1. W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem: [email protected] .

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP, zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia przez użytkownika Platformy Szkoleniowej, że uzyskał on zgodę przełożonego na udział w szkoleniu.

Prosimy w treści wiadomości mailowej o podpisanie się imieniem i nazwiskiem. W przypadku, gdy formularz zgłoszeniowy przekazywany jest za pośrednictwem sądu/prokuratury, prosimy o podanie danych kontaktowych osoby przekazującej formularz (imię, nazwisko, numer telefonu i nazwa jednostki).

 

Data publikacji: 
2014-09-15 17:46
Data wytworzenia: 
2014-09-15 15:06
Autor treści: 
Anna
Natorska-Michrowska
Ostatnia zmiana: 
2014-09-15 17:46
Autor zmiany: 
Agnieszka
Welenc