Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Seminarium CEPOL-EJTN "Joint investigations and team leadership seminar", 22 września 2014r, Tampere

Data szkolenia: 22-09-2014 - 25-09-2014
Miejsce szkolenia: Tampere (Finlandia)
Grupa docelowa: prokuratorzy
Forma zajęć: seminarium i warsztaty

 

Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP uprzejmie informuje o naborze na międzynarodowe szkolenie organizowane w 2014 roku przez EJTN we współpracy z Europejskim Kolegium Policyjnym (CEPOL) z tematyki funkcjonowania zespołów dochodzeniowo-śledczych:

Tytuł szkolenia:                   Joint Investigations and Team Leadership Seminar

Termin:                                 22 – 25 września 2014 roku
Miejsce:                                Wyższa Krajowa Szkoła Policji w Finlandii (Tampere)
Języki robocze:                    angielski
Uczestnicy:                           prokuratorzy i sędziowie orzekający w sprawach karnych

Sygnatura szkolenia:           M8/E2/13

 

Krótki opis szkolenia:

 

CEPOL-EJTN 52/2014 Joint Investigations and Team Leadership Seminar

 

This four day seminar will be held from Monday, 22 September (09:00)to Thursday, 25 September 2014 (22:00), at the Police College of Finland(www.policecollege.fi), in Tampere. The EJTN is able to fund, through the grant of a €183 daily allowance/per diem and the reimbursement of up to €400 in international travel costs, a total of 15 judges and prosecutors from the different EU Member States. The seminar, which will also count with the presence of senior police officers, leading experts in the field of JITs, and CEPOL, Eurojust and Europol representatives, will cover both the core procedural steps required for setting up a JIT and the specific skills involved in the leadership, management and operation of a JIT (namely, the main concepts and operational aspects of JITs, establishment and implementation issues, leadership challenges for JIT managers, the extension of JIT agreements to 3rd countries, JITs funding, and the key role of European partners such as Eurojust and Europol).


The target group of this training encompasses judges and prosecutors from the different EU Member states, particularly those involved or likely to be involved in cross-border investigations. The seminar will combine a theoretical approach to the core legal aspects of JITs with a strong practical component based on real-life case-studies and multiple workshops. Please note that participants to the event will be asked to register on CEPOL e-Net Learning Management System (LMS) through www.cepol.europa.eu and complete a mandatory pre-course assignment averaging 5 to 6 hours (to be completed at their own pace and convenience). Participants will be equally asked to bring a laptop to the venue, as some activities will be carried out online, where also all key resources will be shared. For more information on the seminar’s content and the applicable financial conditions, please see Annex I to the attached Application Form.

Participants will be equally asked to bring a laptop to the venue, as some activities will be carried out online, where also all key resources will be shared. Please note that participants to the event may be asked to register on CEPOL e-Net Learning Management System (LMS) through www.cepol.europa.eu and complete a mandatory pre-course assignment averaging 5 to 6 hours (to be completed at their own pace and convenience). For more information on the seminar’s content and the applicable financial conditions, please see Annex I to the attached Application Form, as well as the Information on Logistics enclosed.

 

Further information on the CEPOL 52/2014 seminar’s logistics will be provided to all participants upon the completion of the application procedure.

Zasady finansowania

Transport: Uczestnicy sami organizują i opłacają sobie podróż. Koszty transportu do kwoty 400 Euro zastana zwrócone przez EJTN na podstawie dokumentów podróży.

Zakwaterowanie i wyżywienie: uczestnicy szkolenia otrzymują kwoty per diem na czas trwania szkolenia..

Kryteria brane pod uwagę podczas rekrutacji:

  • Związek tematyki szkolenia z wykonywanymi czynnościami
  • Biegła znajomość języka angielskiego na poziomie B2/C1
  • Udział w szkoleniach zagranicznych w latach poprzednich – pierwszeństwo mają osoby, które sporadycznie uczestniczyły w szkoleniach zagranicznych.
  • KSSiP w porozumieniu z organizatorami seminarium podejmie ostateczną decyzje o zakwalifikowaniu uczestników do udziału w seminarium.

Zasady rekrutacji:

  1. W celu dokonania rejestracji na szkolenie należy:

a)     wypełnić formularz aplikacyjny i przesłać go do dnia 11 lipca 2014r. na adres [email protected] z opisem sygnatury szkolenia M8/E2/14 w temacie wiadomości.

b)     Do zgłoszenia należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię dokumentu zdanego egzaminu państwowego z języka obcego w formie zeskanowanej JPG, PDF.
W przypadku braku wyżej wymienionego dokumentu potwierdzającego znajomość języka obcego KSSiP zastrzega sobie prawo weryfikacji znajomości zadeklarowanego poziomu języka obcego.

c)     dokonać zapisu na listę oczekujących na platformie szkoleniowej KSSiP

  1. W celu zapisania się na listę oczekujących należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
  2. Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
  3. W celu zapisania się na seminarium po zalogowaniu się na platformę w sekcji „Kategorie kursów” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia międzynarodowe”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
  4. W celu rejestracji na seminarium należy zapisać się na listę oczekujących.
  1. Wpis na listę oczekujących oraz przesłanie wypełnienionego formularza aplikacyjnego nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
  1. Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem platformy szkoleniowej najpóźniej do dnia 23 lipca 2014r. o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP w powyższym terminie jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.
  1. Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
  1. W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem: [email protected] .

 

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP, zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia przez użytkownika Platformy Szkoleniowej, że uzyskał on zgodę przełożonego na udział w szkoleniu.

 

Prosimy w treści wiadomości mailowej o podpisanie się imieniem i nazwiskiem. W przypadku, gdy formularz zgłoszeniowy przekazywany jest za pośrednictwem sądu/prokuratury, prosimy o podanie danych kontaktowych osoby przekazującej formularz (imię, nazwisko, numer telefonu i nazwa jednostki).

 

Data publikacji: 
2014-06-23 10:10
Data wytworzenia: 
2014-06-21 22:57
Autor treści: 
Anna
Natorska-Michrowska
Ostatnia zmiana: 
2014-06-23 10:10
Autor zmiany: 
Agnieszka
Welenc