Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Szkolenie dla sędziów i prokuratorów z obszaru apelacji warszawskiej we współpracy z Departamentem Ochrony Interesów Finansowych UE w Ministerstwie Finansów

Data szkolenia: 12 września 2014 r.
Miejsce szkolenia: Sąd Okręgowy w Warszawie
Grupa docelowa: sędziowie i prokuratorzy z obszaru apelacji warszawskiej

Rekrutacja na szkolenia odbywa się wyłącznie poprzez Platformę Szkoleniową KSSiP - http://szkolenia.kssip.gov.pl/login

 

Wykładowcy

Urszula Olędzka - Zastępca Dyrektora Departamentu Ochrony Interesów Finansowych Unii Europejskiej w Ministerstwie Finansów – kieruje pracą Departamentu. Od 2001 roku zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi audytu funduszy unijnych w Polsce. Od podstaw współtworzyła system organizacyjny i prawny realizowanych przez służby kontroli skarbowej kontroli i audytów funduszy unijnych. Doświadczenie w audycie projektów realizowanych w ramach programów przedakcesyjnych, wspólnej polityki rolnej oraz polityki spójności. Specjalista w obszarze analiz finansowych i technik audytu.

Beata Kowalewska - Zastępca Dyrektora Departamentu Ochrony Interesów Finansowych Unii Europejskiej w Ministerstwie Finansów, inspektor kontroli skarbowej, certyfikowany audytor wewnętrzny (CIA), dyplomowany audytor sektora publicznego (CGAP). Od 2005 roku zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi audytu funduszy unijnych w Polsce.  Doświadczenie w audycie projektów realizowanych w ramach programów przedakcesyjnych, wspólnej polityki rolnej oraz polityki spójności.  Specjalista w obszarze zamówień publicznych.

Ryszard Kogut - Zastępca Dyrektora Departamentu Ochrony Interesów Finansowych Unii Europejskiej w Ministerstwie Finansów, certyfikowany audytor wewnętrzny (CIA), dyplomowany audytor sektora publicznego (CGAP). Od 2003 roku zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi wdrażania i audytu funduszy unijnych w Polsce. Doświadczenie w audycie projektów realizowanych w ramach wspólnej polityki rolnej oraz polityki spójności. Specjalista w obszarze analizy danych finansowych, doboru próby do audytu oraz oceny błędów.

 

Tematyka szkolenia

Zasady wdrażania projektówwspółfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

  1. Polityki i fundusze UE oraz programy operacyjne współfinansowane ze środków UE wdrażane w Polsce.
  2. System instytucjonalny oraz ramy prawne wdrażania programów operacyjnych.
  3. Zasady rozliczania projektów unijnych.
  4. Wpływ ustaleń kontroli/audytów instytucji zaangażowanych we wdrażanie programów operacyjnych, Instytucji Audytowej, Komisji Europejskiej i Europejskiego Trybunału Obrachunkowego na rozliczenia Państwa Członkowskiego z Komisją Europejską.

 

Koordynacja z ramienia KSSiP:

- merytoryczna

sędzia Agnieszka Orłowska

 tel.  81 440 87 13

 e - mail: [email protected]

 

- organizacyjna

Małgorzata Ośko

 tel.  81 440 87 14

 e – mail: m.osko@kssip.gov.pl

 

Zasady rekrutacji:

  1. W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie należy:
  • Zapisać się na listę uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia 2014”
  • W celu zapisania się na listę uczestników należy założyć konto użytkownika Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika Platformy, z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na Platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika Platformy e-learningowej.
  • Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
  • W celu zapisania się na wybrane szkolenie po zalogowaniu się na Platformę w sekcji „Kursy” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia 2014”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
  • W celu rejestracji na szkolenie należy zapisać się na listę uczestników (lub na listę oczekujących jeżeli miejsca na dane szkolnie zostały już wyczerpane lub uczestnik nie spełnia warunków aby zostać zakwalifikowanym na dane szkolenie).
  1. Wpisanie na listę oczekujących nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
  2. Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Cywilny KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem Platformy szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.
  3. Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na Platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
  4. W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem: [email protected]

 

Data publikacji: 
2014-06-13 13:55
Data wytworzenia: 
2014-06-13 13:24
Autor treści: 
Małgorzata
Ośko
Ostatnia zmiana: 
2014-06-13 13:55
Autor zmiany: 
Agnieszka
Welenc