Szkolenie językowe z terminologii dotyczącej współpracy sądowej w sprawach karnych i cywilnych w Unii Europejskiej (język francuski)
Szkolenie językowe z terminologii dotyczącej współpracy sądowej w sprawach karnych i cywilnych w Unii Europejskiej (język francuski)
Uprzejmie informujemy, że Czeska Akademia Sędziowska organizuje seminarium językowe z prawniczego języka francuskiego.
Cel seminarium i założenia programowe:
Celem seminarium jest podnoszenie kompetencji językowych uczestników, w celu usprawnienia współpracy i wymiany informacji między instytucjami wymiaru sprawiedliwości.
Termin i miejsce: 4-8 sierpnia 2014r., Kromeriz (Czechy)
Język roboczy: francuski
Sygnatura: M8/I/14
Uczestnicy: sędziowie, prokuratorzy, asesorzy prokuratury, asystenci, referendarze
Zasady finansowania:
Koszty zakwaterowania i wyżywienia zgodnie z ofertą seminarium pokrywa szkołą czeska. Koszty dojazdu na miejsce seminarium oraz koszty ubezpieczenia pokrywa uczestnik.
Warunki udziału w semianrium:
- znajomość języka francuskiego na poziomie minimum B2. Do zgłoszenia należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię dokumentu zdanego egzaminu państwowego z języka obcego w formie zeskanowanej JPG, PDF. W przypadku posiadania jedynie zaświadczenia ze szkoły językowej prosimy o dołączenie jednego zaświadczenia na najwyższym ukończonym poziomie. KSSiP zastrzega sobie prawo weryfikacji znajomości zadeklarowanego przez uczestnika poziomu języka obcego.
- Pierwszeństwo udziału mają osoby, które nie uczestniczyły w międzynarodowych szkoleniach językowych organizowanych przez KSSiP i partnerów.
- Uczestnik jest zobowiązany wypełnić czytelnie formularze aplikacyjne. Formularze nieczytelne nie będą brane pod uwagę. Podanie adresu mailowego jest obowiązkowe.
Zasady rekrutacji:
- W celu zgłoszenia uczestnictwa w seminarium należy:
a) Przesłać poprawnie i czytelnie wypełnione formularze aplikacyjne (formularz KSSiP i formularz Czeskiej Akademii Sędziowskiej) wypełniony formularz pocztą elektroniczną na adres mailowy: [email protected] do dnia
25 kwietnia 2014r. W tytule wiadomości należy podać sygnaturę szkolenia.
b) Dokonać zgłoszenia się na listę oczekujących za pośrednictwem platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia międzynarodowe”. Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na platformie szkoleniowej KSSiP, nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
- Formularze nieczytelne nie będą brane pod uwagę. Podanie adresu mailowego jest obowiązkowe.
- Wszystkie załączniki należy opisać imieniem i nazwiskiem.
- Prosimy w treści wiadomości mailowej o podpisanie się imieniem i nazwiskiem. W przypadku, gdy formularz zgłoszeniowy przekazywany jest za pośrednictwem sądu/prokuratury, prosimy o podanie danych kontaktowych osoby przekazującej formularz (imię, nazwisko, numer telefonu i nazwa jednostki).
- Przesłanie formularza aplikacyjnego nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP poinformuje uczestników najpóźniej do dnia 8 czerwca 2014r. o zakwalifikowaniu do udziału w seminarium. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP w powyższym terminie jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się do udziału w seminarium.
Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia przez użytkownika Platformy Szkoleniowej, że uzyskał on zgodę przełożonego na udział w szkoleniu.
Podstawowe zasady rekrutacji za pośrednictwem platformy szkoleniowej KSSiP:
- W celu zapisania się na listę oczekujących należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
- Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
- W celu zapisania się na seminarium po zalogowaniu się na platformę w sekcji „Kategorie kursów” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia międzynarodowe”, gdzie zostało zamieszczone poszczególne szkolenia.
- W celu rejestracji na seminarium należy zapisać się na listę oczekujących.
- W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem: [email protected].