Seminarium międzynarodowe nt. "Prawo do rzetelnego postępowania w świetle art. 6 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności", 16-17 czerwca 2014 r. Kraków
Uprzejmie informujemy, że Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP przyjmuje zgłoszenia na seminarium międzynarodowe dla sędziów i prokuratorów organizowane w ramach porozumienia o współpracy szkoleniowej instytucji kształcących kadry wymiaru sprawiedliwości państw Grupy Wyszehradzkiej.
Temat szkolenia: Prawo do rzetelnego postępowania w świetle art. 6 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności
Termin szkolenia: 16-17 czerwca 2014 roku
Miejsce szkolenia: Kraków
Język szkolenia: polski i angielski - zapewnione tłumaczenie symultaniczne
Sygnatura szkolenia: M12/14
Przedmiotem tegorocznego seminarium organizowanego w Krakowie przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury będą zagadnienia prawa do rzetelnego procesu sądowego w sprawach karnych omawiane na gruncie prawa krajowego jak i prawa międzynarodowego. Seminarium ma na celu przybliżenie następującej problematyki:
- Identyfikacja zakresu prawa do rzetelnego procesu sądowego (art. 6 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności)
- Praktyczne aspekty prawa do rzetelnego procesu sądowego.
- Najczęstsze naruszenia prawa do rzetelnego postępowania w aktualnym orzecznictwie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Do udziału w seminarium zaproszono sędziów i prokuratorów z państw członkowskich Grupy Wyszehradzkiej. Ponadto, tegoroczne seminarium zostało włączone do katalogu szkoleń EJTN Upgraded Activities 2014, stąd organizatorzy przewidują udział w seminarium przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości z Niemiec, Francji, Włoch, Łotwy, Litwy, Estonii i Holandii. Seminarium prowadzone będzie w formie wykładów i warsztatów w języku polskim i w języku angielskim z zapewnionym tłumaczeniem symultanicznym. Szczegóły w załączonym programie.
Zasady finansowania
- organizatorzy zapewniają zakwaterowanie w okresie od 15 do 17 czerwca 2014 roku w Domu Aplikanta KSSiP oraz zapewniają wyżywienie zgodnie z ofertą seminarium.
- organizatorzy nie pokrywają kosztów podróży.
Zasady rekrutacji:
Kryteria brane pod uwagę podczas rekrutacji:
- Związek tematyki szkolenia z wykonywanymi czynnościami
- Udział w szkoleniach międzynarodowych w latach poprzednich – pierwszeństwo mają osoby, które sporadycznie uczestniczyły w szkoleniach międzynarodowych.
W celu zgłoszenia uczestnictwa w seminarium należy:
a) Przesłać poprawnie wypełniony formularz pocztą elektroniczną na adres mailowy: [email protected] do dnia 15 maja 2014r. do godz. 12.00. W tytule wiadomości należy podać sygnaturę szkolenia.
b) Dokonać zgłoszenia się na listę oczekujących za pośrednictwem platformy szkoleniowej KSSiP. Informacje o szkoleniu znajdują się w sekcji „Szkolenia międzynarodowy
- W celu zapisania się na listę oczekujących należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
- Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
- W celu zapisania się na seminarium po zalogowaniu się na platformę w sekcji „Kategorie kursów” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia międzynarodowe”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie pod przewodnim tytułem
- W celu rejestracji na seminarium należy zapisać się na listę oczekujących.
- Zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP, zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia przez użytkownika Platformy Szkoleniowej, że uzyskał on zgodę przełożonego na udział w szkoleniu.
- Wypełnienie formularza aplikacyjnego nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
- Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP poinformuje uczestników za pośrednictwem platformy szkoleniowej najpóźniej do dnia 21 maja 2014r. o zakwalifikowaniu na szkolenie. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP w powyższym terminie jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie.
- Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na platformie szkoleniowej KSSiP nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
- W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem: [email protected] .