Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


SPOTKANIE KIEROWNICTWA KSSiP Z PRZEDSTAWICIELAMI KOMISJI SPRAWIEDLIWOŚCI I PRAW CZŁOWIEKA SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

   18 marca 2014 roku w siedzibie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie gościli przedstawiciele Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, a w szczególności : Przewodnicząca tej Komisji Stanisława Prządka, jej Zastępcy : Stanisław Piotrowicz i Robert Kropiwnicki oraz będący członkami tej Komisji posłowie : Elżbieta Achinger, Brygida Kolenda-Łabuś, Ligia Krajewska i Leonard Krasulski, a także Dyrektor Departamentu Sądów, Organizacji i Analiz Wymiaru Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości Waldemar Szmidt. Spotkali się oni z Przewodniczącą Rady Programowej KSSiP Prof. dr hab. Janiną Błachut oraz z Dyrektorem KSSiP Leszkiem Pietraszko i jego Zastępcami : Adamem Czerwińskim i Agnieszką Welenc, a także z Kierownikiem Działu Programów Ośrodka Szkolenia Wstępnego KSSiP Agnieszką Pilch i delegowanymi do KSSiP sędziami : Magdaleną Jasińską i Wandą Kacprzak.

   W trakcie tego spotkania Dyrektor KSSiP Leszek Pietraszko oraz Zastępca Dyrektora KSSiP ds. Organizacyjnych Agnieszka Welenc omówili organizację i funkcjonowanie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, Zastępca Dyrektora KSSiP ds. Szkolenia Ustawicznego i Współpracy Międzynarodowej Adam Czerwiński przedstawił prezentację dotyczącą szkoleń ustawicznych realizowanych przez Krajową Szkołę, podkreślając, iż liczba osób przeszkolonych w ramach tych szkoleń w każdym kolejnym roku działalności KSSiP była coraz większa. I tak : w 2009 roku przeszkolono 14 762 osoby, w 2010 roku – 15 309 osób, w 2011 roku – 21 995 osób, w 2012 roku 22 247 osób, a w roku 2013 – 26 717 osób. Następnie Kierownik Działu Programów Agnieszka Pilch omówiła zagadnienia dotyczące modelu aplikacji i cyklu szkolenia aplikantów, wspominając przy tym o stosowanych metodach szkolenia oraz o wynikach przeprowadzonych w 2013 roku egzaminów : sędziowskiego i prokuratorskiego, a także o międzynarodowych sukcesach aplikantów Krajowej Szkoły.

   Podczas spotkania przedstawiciele KSSiP odpowiadali także na zadawane im pytania odnoszące się do działalności Krajowej Szkoły. Ostatnią jego część stanowiła natomiast dyskusja, w trakcie której poruszono m.in. kwestie związane z projektami zmian ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury.

Data: 
czwartek, Marzec 20, 2014
Data publikacji: 
2014-03-20 11:27
Data wytworzenia: 
2014-03-20 11:15
Autor treści: 
Andrzej
Muszyński
Ostatnia zmiana: 
2014-03-20 13:58
Autor zmiany: 
Agnieszka
Welenc