Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Prawo antymonopolowe UE

Data szkolenia: 24-03-2014 - 25-03-2014
Miejsce szkolenia: Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury, Kraków
Grupa docelowa:

sędziowie orzekający w sprawach z zakresu ochrony konkurencji i konsumentów; asystenci sędziego, referendzre

Forma zajęć: wykłady
 

Język roboczy: angielski/polski

Organizator: Akademia Prawa Europejskiego (ERA)

Europejska Akademia Prawa we współpracy z Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury organizuje seminarium dla sędziów orzekających w sprawach z zakresu ochrony konkurencji i konsumentów oraz asystentów sędziego i referendarzy  pt. „Prawo antymonopolowe UE” (sygnatura M19/14).  Seminarium odbędzie się w dniach 24-25 marca 2014 r. w budynku Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie mieszczącym się przy ul. Przy Rondzie 5 (zakwaterowanie w Domu Aplikanta KSSiP, 2 noclegi: przyjazd - 23.03.2014 r., odjazd - 25.03.2014 r.).

Zajęcia będą prowadzone w formie wykładów. Językami roboczymi będą język polski i angielski (tłumaczenie symultaniczne).

Celem seminarium jest przedstawienie uczestnikom zastosowania na szczeblu krajowym artykułów 101 i 102 TFUE. Głównymi tematami będą:

  • relacje między Komisją Europejską, krajowymi organami ochrony konkurencji i sądami krajowymi;
  • horyzontalne i wertykalne porozumienia ograniczające konkurencję oraz nadużywanie pozycji dominującej;
  • wyzwania antymonopolowe z perspektywy EKPC;
  • zagadnienia związane z roszczeniami o naprawienie szkód, takich jak ujawnienie dowodów oraz obrona przez powołanie się na przenoszenie obciążeń na klienta;
  • kwantyfikacja szkody.

Zasady finansowania:

Europejska Akademia Prawa dokona zwrotu kosztów dojazdu na seminarium od miejsca zamieszkania do Krakowa do łącznej kwoty 100 EUR (zwrot następuje według kursu z dnia wykonania przelewu). Uczestnicy otrzymają w trakcie seminarium formularz zwrotu kosztów, który należy odesłać do Europejskiej Akademii Prawa wraz z dokumentami potwierdzającymi odbytą podróż.

Zwrot kosztów dojazdu następuje zgodnie z zasadami ustalonymi przez Komisję Europejską:

1. Przejazd PKP

Zwrot kosztów następuje jedynie w odniesieniu do przejazdów II klasą PKP na podstawie oryginałów biletów PKP.

2. Przejazd autobusem

Zwrot kosztów następuje na podstawie oryginałów biletów.

3. Przelot samolotem

Zwrot kosztów następuje wyłącznie w odniesieniu do przelotów klasą ekonomiczną po przedłożeniu następujących dokumentów: oryginał faktury za bilet lotniczy wystawionej imiennie na uczestnika szkolenia, bilet lotniczy, oryginał kart pokładowych.

4. Przejazd samochodem

Zwrot kosztów przejazdu prywatnym samochodem następuje w kwocie 0,22 EUR za kilometr.

5. Koszty przejazdu komunikacją miejską bądź taksówką nie podlegają zwrotowi.

Zgłaszając się na ww. seminarium uczestnik zobowiązuje się do dokonania rozliczenia z organizatorem (ERA) kosztów podróży po powrocie z Krakowa (niezależnie od tego, czy koszty podróży pokrywał uczestnik, czy też sąd). Nieuzyskanie dokumentacji rozliczeniowej przez ERA wiąże się z wystąpieniem problemów przy rozliczeniu projektu z Komisją Europejską.

Program szkolenia do pobrania na stronie internetowej ERA:

https://www.era.int/cgi-bin/cms?_SID=30885056e7d97a1df96011316ddb525d6509db2800291692980669&_sprache=en&_persistant_variant=/Our%20programme/Browse%20all%20events&_bereich=artikel&_aktion=detail&idartikel=124384

Formularz aplikacyjny KSSiP do pobrania tutaj:

http://www.kssip.gov.pl/sites/default/files/formularz_kssip_9.doc#overlay-context=node/1678

 Zgłoszenia należy kierować wyłącznie drogą mailową na adres: [email protected] , w temacie wpisując sygnaturę M19/14 do dnia 6 marca 2014 r.

Warunki uczestnictwa:
a) Pierwszeństwo w udziale w szkoleniu mają osoby angażowane w charakterze wykładowcy w procesie szkolenia organizowanym przez KSSiP w ramach kształcenia wstępnego bądź ustawicznego.
b) Związek tematyki szkolenia z zakresem obowiązków.
c) Poprawnie wypełnione formularze aplikacyjne KSSiP i ERA.

Zasady rekrutacji:

1. Poprawnie wypełniony formularz aplikacyjny należy kierować wyłącznie pocztą elektroniczną na adres mailowy: [email protected] we wskazanym powyżej terminie.
2. W tytule wiadomości należy podać sygnaturę szkolenia.
3. Formularze nieczytelne nie będą brane pod uwagę.
4. Wszystkie załączniki należy opisać imieniem i nazwiskiem.
5. W związku z tym, iż rekrutacja prowadzona jest wyłącznie drogą elektroniczną, podanie adresu mailowego w formularzu aplikacyjnym jest obowiązkowe.
6. Przesłanie formularza aplikacyjnego nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
7. Prosimy w treści wiadomości mailowej o podpisanie się imieniem i nazwiskiem oraz podanie telefonu kontaktowego, nazwy jednostki oraz obszaru apelacji. W przypadku, gdy formularz aplikacyjny przekazywany jest za pośrednictwem sądu/prokuratury, prosimy o podanie danych kontaktowych (nr telefonu i nazwa jednostki).

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Platformy Szkoleniowej KSSiP zgłoszenie się do udziału w szkoleniu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia przez użytkownika Platformy Szkoleniowej, że uzyskał on zgodę przełożonego na udział w szkoleniu.

Rekrutacja odbywa się za pośrednictwem platformy szkoleniowej KSSiP.

W celu dokonania rejestracji na szkolenie należy:

a) wypełnić formularze aplikacyjne i przesłać na adres [email protected]

b) dokonać zapisu na listę oczekujących na platformie szkoleniowej KSSiP

  1. W celu zapisania się na listę oczekujących należy założyć konto użytkownika. Po wejściu na stronę główną KSSiP www.kssip.gov.pl należy w zakładce „Szkolenia ustawiczne” wybrać opcję „Platforma szkoleniowa”. W tej sekcji znajduje się instrukcja użytkownika platformy z którą należy się zapoznać oraz link do założenia konta użytkownika wraz z instrukcją: http://szkolenia.kssip.gov.pl/login/ Osoby posiadające konto na platformie e-learningowej nie muszą zakładać nowego konta i mogą zalogować się za pomocą danych z profilu użytkownika platformy e-learningowej.
  2. Po założeniu konta następuje weryfikacja danych przez KSSiP i po zaakceptowaniu profilu uczestnika przez KSSiP osoba zainteresowana może dokonywać zapisów na kursy.
  3. W celu zapisania się na seminarium po zalogowaniu się na platformę w sekcji „Kategorie kursów” należy odnaleźć zakładkę „Szkolenia międzynarodowe”, gdzie zostało zamieszczone przedmiotowe szkolenie.
  4. W celu rejestracji na seminarium należy zapisać się na listę oczekujących.
  1. Wypełnienie formularza aplikacyjnego nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.
  2. Osoby, które nie dokonają samodzielnej rejestracji na platformie szkoleniowej KSSiP, nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniu.
  3. W przypadku jakichkolwiek trudności technicznych uprzejmie prosimy o kontakt z administratorem systemu pod adresem: [email protected] .
Data publikacji: 
2014-03-03 11:25
Data wytworzenia: 
2014-03-03 10:07
Autor treści: 
Olga
Binert-Mielko
Ostatnia zmiana: 
2014-03-03 11:25
Autor zmiany: 
Katarzyna
Krysiak