Język strony

Kontrast:

    /    

Strona główna - Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Główne Menu


Ogłoszenie wyników XIX Turnieju Wiedzy Kryminalistycznej dla Aplikantów

          13 czerwca 2013 roku w siedzibie Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna w Krakowie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników XIX Turnieju Wiedzy Kryminalistycznej dla Aplikantów, zorganizowanego przez Instytut Ekspertyz Sądowych we współpracy z Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury.

         Laureatami tegorocznej edycji Turnieju zostali :

I miejsce – Pan Tomasz Rybak, aplikant aplikacji prokuratorskiej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury ;

II miejsce – Pan Sebastian Mróz, aplikant aplikacji prokuratorskiej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury ;

III miejsce – Pani Joanna Ropa, aplikantka aplikacji prokuratorskiej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

          W poszczególnych kategoriach najlepsze wyniki uzyskali :

Rozwiązanie testu teoretycznego z zakresu kryminalistyki, medycyny sądowej, psychiatrii i psychologii sądowej – Pani Joanna Ropa ;

Sporządzenie postanowień o zasięgnięciu opinii – powołaniu biegłego : Pani Joanna Ropa

Ocena opinii i przesłuchanie biegłego : Pan Tomasz Rybak.

          W uroczystości ogłoszenia wyników Turnieju udział wzięli między innymi Pan Prokurator Marek Jamrogowicz – Pierwszy Zastępca Prokuratora Generalnego oraz Pan Prokurator Apelacyjny w Krakowie Artur Wrona.

          Laureaci otrzymali nagrody ufundowane m.in. przez Ministra Sprawiedliwości, Prokuratora Generalnego, Prokuratora Apelacyjnego w Krakowie i Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

          Turniej Wiedzy Kryminalistycznej dla Aplikantów organizowany jest przez Instytut Ekspertyz Sądowych od 1995 roku. Składa się z dwóch części :

– teoretycznej – w której wyłonieni w drodze eliminacji finaliści rozwiązują test, sprawdzający ich wiedzę z zakresu kryminalistyki, medycyny sądowej, psychiatrii
i psychologii sądowej oraz opracowują postanowienia o zasięgnięciu opinii – powołaniu biegłego;

– i praktycznej – w trakcie której przeprowadzają czynność procesową, jaką w tym roku było przesłuchanie biegłego, poprzedzone dokonaniem oceny wydanej przez niego uprzednio opinii pisemnej.

          Po zakończeniu tegorocznej edycji Turnieju w auli Krajowej Szkoły Sądownictwa
i Prokuratury odbyło się otwarte dla wszystkich aplikantów spotkanie podsumowujące to wydarzenie, w trakcie którego członkowie Jury omówili jego wyniki, a w szczególności zadanie praktyczne, wskazując, w jaki sposób winno ono być prawidłowo przeprowadzone.

          Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury aktywnie wspiera Instytut Ekspertyz Sądowych w przygotowywaniu Turnieju od 2011 roku.

Data publikacji: 
2013-08-06 16:24
Data wytworzenia: 
2013-08-06 16:24