Nabór na międzynarodowe seminarium w ramach projektu EJTN Criminal Justice II , 25-26 listopada 2013 roku, Kraków
Krótki opis seminarium i założenia programowe:
Celem szkoleń jest wzmacnianie współpracy sądowej w kierunku utworzenia europejskiego obszaru sprawiedliwości w sprawach karnych, poprawa kontaktów oraz wymiany informacji i dobrych praktyk oraz wzmacnianie zaufania publicznego w celu zapewnienia ochrony praw ofiary i praw oskarżonego w Europie. Zgodnie z powyższymi założeniami projektu seminaria poświęcone są analizie porównawczej stosowanych w poszczególnych państwach członkowskich UE regulacji prawnych i mechanizmów w zakresie postępowań karnych ze szczególnym wskazaniem na procedurę transgranicznego przekazywania i uznawania dowodów w postępowaniu karnym.
Trzecia edycja seminaryjna organizowana w ramach projektu EJTN Criminal Justice II adresowana jest do sędziów i prokuratorów z Chorwacji, Czech, Francji, Włoch, Polski, Rumunii, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Prace w grupach prowadzone będą w języku narodowym danej grupy, natomiast wspólne sesje odbywać się będą w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym na język francuski.
Zasady finansowania::
Transport: Uczestnicy sami organizują i opłacają sobie podróż. Koszty transportu na terenie Polski do kwoty 200 Euro zostaną zwrócone przez EJTN na podstawie dokumentów podróży, tj. biletów komunikacji publicznej lub też na podstawie formularza zwrotu kosztów podróży samochodem.
Kryteria brane pod uwagę podczas rekrutacji::
• Kwalifikacje i doświadczenie zawodowe w zakresie obrotu prawnego z zagranicą.
• Biegła znajomość języka angielskiego lub francuskiego (minimum na poziomie B2)
• Udział w szkoleniach zagranicznych w latach poprzednich – pierwszeństwo mają osoby, które nie uczestniczyły jako dotychczas w szkoleniach Criminal Justice lub też sporadycznie uczestniczyły w szkoleniach zagranicznych.
Zasady rekrutacji::
1. Poprawnie wypełniony formularz zgłoszeniowy należy kierować wyłącznie pocztą elektroniczną na adres mailowy: [email protected] najpóźniej do dnia 10 września 2013 roku.
2. W tytule wiadomości należy podać sygnaturę szkolenia. 3. Do zgłoszenia należy dołączyć kopię certyfikatu językowego lub kopię zdanego egzaminu państwowego z języka obcego w formie skanu JPG, PDF oraz aktualne CV w języku angielskim 4. Formularze nieczytelne nie będą brane pod uwagę. 5. Wszystkie załączniki należy opisać imieniem i nazwiskiem. 6. W związku z tym, iż rekrutacja prowadzona jest wyłącznie drogą elektroniczną podanie działającego adresu mailowego w formularzu zgłoszeniowym jest obowiązkowe. 7. Przesłanie formularzy zgłoszeniowych nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie. 8. Po przeprowadzeniu rekrutacji Dział Współpracy Międzynarodowej KSSiP poinformuje uczestnika najpóźniej do dnia 16 wrzesnia 2013 r. o wstępnym zakwalifikowaniu. Nieuzyskanie żadnej informacji z KSSiP w powyższym terminie jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem się na szkolenie. 9. Uczestnik jest zobowiązany do przedłożenia zgody przełożonego na udział w szkoleniu w ciągu 5 dni od uzyskania z KSSiP informacji o zakwalifikowaniu.